1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

"Avatar" - pierwszy sequel nie wcześniej niż w 2017

"Zbyt ambitnymi" określił James Cameron plany dotyczące premiery pierwszego sequela "Avatara", zapowiedzianej na grudzień 2016 roku. Ze względu na przedłużające się prace nad scenariuszem, film trafi na ekrany kin dopiero pod koniec 2017 roku.

„Avatar” – pierwszy sequel nie wcześniej niż w 2017

"Avatar" doczeka się jeszcze przynajmniej trzech kolejnych odsłon, które będą kręcone w tym samym czasie. Każda z nich ma opowiadać niezależną historię, w której jednak pojawią się nawiązania do innych części, włącznie z pierwszą z 2009 roku. Stąd też przygotowanie scenariuszy jest zadaniem bardzo pracochłonnym i opóźni pierwotnie zakładaną datę premiery przynajmniej o rok.

avatar

Początkowo "Avatar" miał być trylogią, jednak po olbrzymim sukcesie finansowym pierwszej części, Cameron postanowił, iż nie będzie ona jej częścią, a jedynie wstępem doń. To najbardziej dochodowy film wszech czasów, który zarobił na świecie prawie 3 miliardy dolarów, przy budżecie szacowanym na około 245 milionów dolarów. Co ciekawe, drugie miejsce na tej liście zajmuje innym film Camerona - "Titanic", który przyniósł przychód w wysokości 2,1 miliarda dolarów.