REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Jak zakończy się "Wataha"? Finał serialu już dziś

Dla jednych polski "True Detective", dla innych kolejna mierna produkcja. Mija właśnie szósty tydzień od premiery "Watahy" i w jednym chyba wszyscy się zgodzimy - dawno o żadnym rodzimym serialu nie było tak głośno. Finałowy odcinek zostanie wyemitowany już dziś, o godzinie 20:10 na antenie HBO. Czy zakończenie okaże się satysfakcjonujące, czy rozczarowujące? 

hbo wataha
REKLAMA

Po początkowym zachwycie, mój entuzjazm do "Watahy" nieco opadł. Podtrzymuję to, co napisałem po obejrzeniu pierwszego odcinka - to zdecydowanie jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat, świetnie zrealizowany i z bardzo wciągającą intrygą. Kolejne epizody uwypukliły jednak szereg jego słabości, z dość przeciętnym aktorstwem i kilkoma absurdalnymi, zupełnie zbędnymi scenami na czele. Mimo to, finał budzi moją szczerą ekscytację i nie mogę się doczekać, aż poznam odpowiedzi na frapujące mnie pytania.

REKLAMA
wataha fixed

Kto stoi za zamachem? Kto zabija? Czy Rebrow - jak twierdzi - naprawdę jest czysty? Jak związek mają z tym wszystkim wysoko postawione osoby, jak choćby Generał? Czy Kalita, Cinek i Metro faktycznie nie mają z tym nic wspólnego?

Ale przede wszystkim ciekaw jestem, jak połączą się te wszystkie wątki - czy scenarzystom udało się stworzyć fabułę od początku do końca spójną, logiczną i sensowną. Gdy wszystkie klocki znajdą się na swoim miejscu będziemy ukontentowani rozwiązaniem, czy raczej rozgoryczeni zmarnowanym potencjałem? Nie ukrywam, że mam pewne obawy z tym związane: zakończenie w stylu deus ex machina byłoby najgorszym, co może się zdarzyć.

wataha

Z drugiej strony, właściwie nie ma podstaw, by tego właśnie oczekiwać. Jak dotąd intryga prowadzona jest bardzo umiejętnie i nie uważam, żeby w jakimkolwiek momencie była przesadnie naciągana. Mamy sporo różnych tropów i podejrzanych, które zazębiają się ze sobą z każdym kolejnym odcinkiem.

Nurtuje mnie również, czy szósty odcinek serialu "Wataha" naprawdę będzie tym ostatnim. Czy twórcy zostawili sobie furtkę do stworzenia ewentualnej kontynuacji w postaci drugiego sezonu, czy będzie to dzieło skończone, kompletne? Czy w finale wszystko zostanie domknięte, czy może tak naprawdę dopiero się zacznie?

wataha hbo

Oczekiwania mam spore - o ile przy dłuższych serialach kiepskie zakończenie da się jeszcze jakoś przełknąć, o tyle tutaj, w mini-serialu, odgrywa ono absolutnie kluczową rolę i będzie czynnikiem decydującym o tym, gdzie w naszej świadomości uplasuje się "Wataha". Obok pamiętnych i udanych produkcji, jak "Pitbul", "Oficer" albo "Odwróceni", czy gdzieś w ścieku tasiemców, niegodnych nawet wzmianki. Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy jeszcze dziś.

Przed finałem serialu "Wataha" czytaj także:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA