CD Projekt wlał otuchę w serca inwestorów. Wiedźmini znowu rosną

Hit wydawniczy CD Projektu, czyli trzecia część „Wiedźmina” pojawi się na konsole nowej generacji jeszcze w tym roku. Na tego typu wiadomość rynek od dawna czekał z utęsknieniem. W piątek inwestorzy potrzebowali nieco czasu, by się rozkręcić, ale już po południu polska spółka świeciła się na zielono na dużym plusie.

 „Cyberpunk 2077” nie udźwignął stojącego przed nim zadania. Nawet po opublikowaniu łatek gra wzbudza w graczach dość mieszane uczucia, choć trzeba przyznać, że na przełomie ubiegłego i bieżącego roku produkcja doczekała się na Steamie wielu pozytywnych recenzji.

Pierwotne oczekiwania były jednak ogromne. Jak duże? Dobrym podsumowaniem będzie pewnie obecna kondycja giełdowa CD Projektu, Lider polskiego gamedevu w szczycie popularności wyceniany był na 460 zł za akcję. Dzisiaj krąży w okolicach 120 za walor, a jego wycena od miesiąca jest bardzo stabilna.

CD Projekt z dużym newsem

Inwestorzy z pewnością czekali na coś, co pomoże przełamać ten marazm. I się doczekali. W czwartek CD Projekt podał w końcu do wiadomości publicznej, kiedy zamierza wypuścić na rynek grę „Wiedźmin 3: Dziki Gon” na Playstation 5 i Xbox Series X.

Bizblog.pl poleca

Trzecia odsłona przygód Geralta to obecnie największa nadzieja CD Projektu na zarobienie większych pieniędzy. Choć gra miała premierę w 2015 r., w ubiegłym roku z półek zeszła w liczbie 10 mln egzemplarzy. Dla porównania nowiutki  „Cyberpunk” znalazł 18 mln nabywców w półtora roku.

Data premiery next-genowej wersji to IV kwartał 2022 r. To o tyle istotne, że produkcja powinna ukazać się przed premierą trzeciego sezonu Wiedźmina na Netfliksie, a nikt chyba nie ma wątpliwości, że szał na punkcie serialu przełoży się na sprzedaż gry.

Wiedźmini na giełdzie

Reakcja giełdy jest pozytywna, choć do euforii daleko. W piątek wczesnym popołudniem kurs CD Projekt rósł o 3 proc. Nie brakuje jednak analityków, którzy odradzają kupno akcji polskiej spółki, a wycenie wieszczą spektakularny zjazd w dół.

Adrian Kowollik z funduszu Alpha Value obniżył niedawno cenę docelową akcji CD Projektu z 172 zł do 67,1 zł. DM BOŚ wycenia je na 90 zł. W obu scenariuszach mówilibyśmy o spadkach sięgających kilkudziesięciu procent.

Słaba organizacja pracy w firmie + mała motywacja kadry kierowniczej przy tych premiach i dywidendach + tylko dwa produkty + relatywnie mega wysoka wycena – wyliczał słabości CD Projektu Adrian Kowollik