REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Gry

W Wiedźmina 3 w wersji na nowe konsole zagramy jeszcze w tym roku. CD Projekt zdradził kiedy premiera

Później mówiono, że tytuł ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej. Wiedźmin 3 w poprawionej wersji na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S nadchodzi wielkimi krokami, a CD Projekt nareszcie zdradził, kiedy premiera.

wiedzmin-3-rtx-next-gen-ps5-xbox-obsuwa-premiera-q3
REKLAMA

Dokładnie dziś, 19 maja 2022 r., mija siedem lat od premiery Wiedźmina 3. To właśnie tego dnia w 2015 r. gracze na PC, PlayStation 4 i Xboxie One rozpoczęli jedną z najlepszych przygód, jakie ma do zaoferowania świat gamingu. Cztery lata później tę przygodę można było przeżyć jeszcze raz, tym razem mobilnie, na konsoli Nintendo Switch, co sam z wielką przyjemnością uczyniłem.

REKLAMA

Czas jednak biegnie nieubłaganie, a za chwilę miną już dwa lata od momentu premiery konsol bieżącej generacji. Gracze chcieliby jeszcze raz zanurzyć się w świat Wiedźmina, korzystając z możliwości, jakie daje PlayStation 5 i Xbox Series X, ale CD Projekt RED cały czas przekłada datę premiery Wiedźmina 3 w wersji next-gen. Tym razem, po raz pierwszy od dawna, otrzymaliśmy konkrety.

Wiedźmin 3 w wersji na PS5 i Xbox Series X zadebiutuje w czwartym kwartale 2022 r.

To oznacza, że premiera gry będzie miała miejsce między październikiem a końcem grudnia 2022 r. W sam raz na długie jesienne wieczory... oczywiście jeżeli CD projekt RED kolejny raz nie opóźni premiery. A niestety RED-zi mają to w zwyczaju.

REKLAMA

Jest jednak jedna niepodważalnie dobra informacja: gra w poprawionej wersji zostanie udostępniona za darmo wszystkim posiadaczom Wiedźmina 3 w wersji na PlayStation 4 lub Xbox One. To zagranie jest godne szacunku, bo takie podejście zdarza się wśród wydawców coraz rzadziej, szczególnie w niebieskim obozie PlayStation.

A czego możemy się spodziewać po Wiedźminie 3, i czy naprawdę będzie to najlepsza możliwa wersja gry? Zdecydowanie nie, co udowadniają mody do pecetowej wersji tego tytułu. Modderzy chętnie chwalą się nagraniami, na których Wiedźmin 3 działa w 8K, z pełnym śledzeniem promieni, do tego z ekstremalnie podbitymi teksturami i poprawionym cieniowaniem. W takiej wersji wręcz trudno uwierzyć, że gra ma już na karku siedem lat. Takie możliwości na konsolach bieżącej generacji nie będą możliwe, ale to i tak nie będzie wymówką, by ominąć poprawioną wersję gry. Tym bardziej że będzie udostępniona za darmo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA