Ciekawostki

Na Sylwestra możesz legalnie jechać lawetą. Oferty już się pojawiają

Ciekawostki 19.12.2020 2361 interakcji
Tymon Grabowski
Tymon Grabowski 19.12.2020

Na Sylwestra możesz legalnie jechać lawetą. Oferty już się pojawiają

Tymon Grabowski
Tymon Grabowski19.12.2020
2361 interakcji Dołącz do dyskusji

Dość kontrowersyjny zakaz przemieszczania się w Sylwestra wyzwolił w Polakach kreatywność. Skoro są wyłączenia, trzeba z nich skorzystać.

Przypomnę, że na podstawie planowanego rozporządzenia, zakaz przemieszczania się w Sylwestra będzie obowiązywał od 31 grudnia od godziny 19.00 do 1 stycznia 2021 r. do 6.00 rano. Ale oczywiście przewidziano wyjątki, a wśród tych wyjątków ten najważniejszy: wykonywanie czynności zawodowych lub zadań służbowych oraz działalności gospodarczej.

A to oznacza, że można pojechać na Sylwestra na lawecie

Proponuje to firma „Hubi” Pomoc drogowa z Bolesławca. Przyjadą, zapakują auto na lawetę, pasażerów do szoferki i łutututu na imprezę. W razie kontroli kierowca lawety wykonuje czynności zawodowe, a pasażerowie korzystają z innego wyłączenia: zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Jeśli ich samochód się zepsuł i czekali na holownik, to ich niezbędną i niepodważalną potrzebą związaną z życiem codziennym jest powrót do domu.

❗❗ALERT❗❗Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów i obecnej sytuacji oraz zakazu przemieszczania się. 🚷Oferuję…

Posted by „Hubi” Pomoc drogowa/Wypożyczalnia 24h Bolesławiec on Friday, December 18, 2020

Oczywiście ktoś powie, że to bez sensu, bo przecież trzeba siedzieć w domu i się nie spotykać w ogóle. No pewnie, ale niektórzy lubią po prostu zrobić coś śmiesznego dla sportu, zwłaszcza w Sylwestra. Odpalanie fajerwerków też nie ma żadnego sensu, umówmy się. A trollowanie policji zawsze na propsie. Nie wspominając o tym, że właściciele samochodów włoskich pewnie i tak by musieli wracać lawetą z Sylwestra, nawet jeśli żadnych ograniczeń by nie było (śmiech z taśmy).

Ale teraz żarty na bok, bo…

Zakaz przemieszczania się w Sylwestra nic nie da

Skoro przewidziano aż cztery wyłączenia, to niemal każdą podróż da się podpiąć pod któreś z nich. Zatrzymała cię policja? Źle się poczułeś/aś i jedziesz uzyskać opiekę zdrowotną lub psychologiczną. 31 grudnia o 22.00? Tak, a bo co. A potem jedziesz na uroczystość religijną, bo to też jest dozwolone. Przecież nie musi ona być katolicka. Może być związana z zupełnie inną wiarą, która to wiara nie obchodzi nowego roku w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Przy okazji jedziesz też bez wynagrodzenia pomagać w usuwaniu skutków pandemii. Jak? Otóż, panie policjancie, to nie pańska sprawa jak. I w ten sposób możemy się bawić z policją przez całą noc sylwestrową, każdemu patrolowi podając inne, zmyślone wytłumaczenie. To będzie naprawdę niezapomniany sylwester!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać