Wiadomości

200 000 zł za Toyotę Prius. Jest polska cena nowej generacji

Wiadomości 07.03.2023 39 interakcji

200 000 zł za Toyotę Prius. Jest polska cena nowej generacji

Piotr Barycki
Piotr Barycki07.03.2023
39 interakcji Dołącz do dyskusji

199 900 zł – to minimalna cena, jaką przyjdzie nam zapłacić w Polsce za najnowszą Toyotę Prius. Przy czym raczej nie powinno to nikogo dziwić, bo ten Prius z poprzednimi generacjami ma na dobrą sprawę niewiele wspólnego. 

Napęd? Hybryda, ale z wtyczką, więc nie było co liczyć, że będzie tanio. Moc? 223 KM. Sprint do setki? 6,7 s. Raczej nie dałoby się tego wszystkiego napisać o starszych Priusach. To znaczy dałoby się, ale byłaby to nieprawda.

Co więc zaoferuje nowa Toyota Prius i jaka dokładnie będzie jej cena dla różnych wersji?

Nowa Toyota Prius – cena w Polsce

Toyota Prius

Do wyboru na start będą trzy wersje – Comfort, Prestige i Executive. Wszystkie oferują taki sam układ napędowy, czyli 2-litrową jednostkę benzynową o mocy 152 KM oraz silni elektryczny o mocy 163 KM. Do kompletu mamy jeszcze akumulator o pojemności 13,6 kWh, ładowany z gniazdka, hamowania rekuperacyjnego i dachu solarnego. Przy czym ten ostatni element dostaniemy tylko w najwyższej wersji wyposażenia – w niższych musimy się zdać na kabel albo umiejętne hamowanie. Ok, na kabel.

Ile kosztują poszczególne wersje i co mogą zaoferować pod względem wyposażenia? Toyota Prius Comfort kosztuje wspomniane już 199 900 zł i w pakiecie dostaniemy m.in. pakiet systemów bezpieczeństwa, system multimedialny z ekranem 12,3″, asystenta głosowego, nawigację online, światłą LED, aluminiowe felgi, podgrzewane fotele i elektryczną regulację fotela kierowcy.

Od 211 900 zł zaczyna się natomiast odmiana Prestige, dorzucająca do wyposażenia cyfrowe lusterko wsteczne, matrycowe reflektory, elektrycznie podnoszoną klapę bagażnika, listwy LED w tylnych światłach, podgrzewaną kierownicę i większe felgi. Za 3500 zł można jeszcze dokupić panoramiczny dach.

Za odmianę Executive przyjdzie nam zapłacić już 239 900 zł, ale Toyota dołoży za to do Priusa naszych marzeń system kamer 360, wentylowane przednie fotele z pamięcią ustawień fotela kierowcy, system asystenta parkowania i panele fotowoltaiczne na dachu, dzięki którym mamy codziennie zyskać do 8,7 km darmowego zasięgu.

Ale, ale – spokojnie, nie musicie jeszcze pędzić do salonów. Rezerwacje będą przyjmowane po pierwsze online, a po drugie od 27 marca tego roku. Macie więc jeszcze chwilę na namyślenie się.

Czytaj również:

Poniedziałkowy przegląd ofert: Toyota Prius dobra na UBER BOLT ZARABIAJ

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać