Wiadomości

Targi Poznań Motor Show w tym roku już się nie odbędą

Wiadomości 23.04.2020 12 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 23.04.2020

Targi Poznań Motor Show w tym roku już się nie odbędą

Adam Majcherek
Adam Majcherek23.04.2020
12 interakcji Dołącz do dyskusji

Impreza planowana na czerwiec znika z kalendarza w tym roku. Kolejną edycję Poznań Motor Show zaplanowano na kwiecień 2021.

W trosce o najwyższą jakość wydarzenia i w drodze konsultacji z branżą motoryzacyjną, zarząd Grupy MTP podjął decyzję o przeniesieniu targów Poznań Motor Show oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej na kolejny rok na termin 8-11 kwietnia 2021 roku.

To fragment komunikatu jaki chwilę temu opublikował organizator tego wydarzenia.

Co pewnie ważne dla tych, którzy kupili bilety i już raz przekładali wycieczkę do Poznania (początkowo  targi miały się odbyć pod koniec marca), wydane pieniądze nie przepadną.

Opcji jest kilka.

Po pierwsze bilety można zachować i wykorzystać podczas przyszłorocznej edycji imprezy. Ci, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, do każdego kupionego już biletu dostaną jeszcze jeden dodatkowy, do wykorzystania w tym samym terminie.

Bilety można też wymienić na voucher do wykorzystania na dowolne wydarzenie sprzedawane przez stronę tobilet.pl. Organizatorzy Poznań Motor Show zachęcają, by wymienić je na wejściówki na targi pojazdów zabytkowych Retro Motor Show, które maja się odbyć w dniach 23-25 października, albo na Caravans Salon Poland, zaplanowany na  2-4 października.

Oczywiście jeśli komuś nie pasuje żadna z tych opcji, bilety może też po prostu zwrócić. 

Trzeba to zrobić do 15 maja, a organizator informuje, że zgodnie z przepisami wprowadzonymi w ramach tarczy antykryzysowej, na zwrot środków ma 180 dni. 

Decyzja o odwołaniu tegorocznej edycji targów ma wiele sensu.

Trzeba pamiętać, że wciąż nie wiadomo, czy w czerwcu w ogóle będzie można organizować imprezy masowe, a jeśli tak, to z jakimi obostrzeniami. W takiej sytuacji wystawcom trudno chociażby rozplanować wygląd stoisk, nie wiadomo, czy te przygotowane na marcowe targi mogłyby wciąż być wykorzystane. Do tego organizując targi wiosną, krótko po Genewie, importerzy mieli szansę na pokazanie najważniejszych nowości tego roku, z których część do czerwca już powinna jeździć po ulicach. Nie bez znaczenia może być też fakt, że aktualnie importerzy i pewnie większość dealerów ma na głowie poważniejsze zmartwienia, niż planowanie wystawy.

Trzymamy kciuki za przyszłoroczną edycję Poznań Motor Show.

Po tegorocznej przerwie i światowych zawirowaniach, dobrze będzie zobaczyć na żywo nowości, jakie producenci przygotują na przyszły rok. 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać