Wiadomości

To już pewne: Poznań Motor Show przeniesione na czerwiec

Wiadomości 03.03.2020 66 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 03.03.2020

To już pewne: Poznań Motor Show przeniesione na czerwiec

Adam Majcherek
Adam Majcherek03.03.2020
66 interakcji Dołącz do dyskusji

Po jednych targach motoryzacyjnych, z marcowego kalendarza wypadają drugie.

Koronawirus daje się we znaki organizatorom kolejnych imprez. Obawa o stan zdrowia zwiedzających skłoniła organizatorów Poznań Motor Show – największej i prawdopodobnie najlepszej imprezy poświęconej nowym samochodom w Polsce – do zmiany terminu wydarzenia.

W oficjalnym komunikacie prasowym czytamy: 

Z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie, wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa, zarząd Grupy MTP po konsultacjach z wystawcami i partnerami targów podjął decyzję o przesunięciu terminu bloku targów motoryzacyjnych: Poznań Motor Show, Kongres Move – International E-Mobility Congress, Targów Techniki Motoryzacyjnej z terminu od 26 do 29 marca 2020 na termin od 18 do 21 czerwca 2020 roku.

Tym razem nie była potrzebna decyzja władz. O zmianie terminu zdecydowali organizatorzy.

To dobrze, że zarząd Grupy MTP podjął tę decyzję już teraz, na ponad 3 tygodnie przed startem wydarzenia. Od kilku dni w kuluarach było słychać obawy zgłaszane zarówno przez wystawców jak i zwiedzających. Z jednej strony nikt nie chce ulegać niepotrzebnej panice, z drugiej – wszyscy mamy poczucie, że lepiej dmuchać na zimne. Wystawcy obawiali się, że wiele osób w poczuciu zagrożenia wirusem nie wybierze się do Poznania w tym terminie. Zwiedzający zastanawiali, czy warto planować urlopy, kupować bilety i rezerwować miejsca w hotelach.

Trudno oczekiwać, by w ciągu trzech tygodni zagrożenie zmalało do zera. Z drugiej strony zawieszenie decyzji wymuszałoby na wystawcach, prowadzenie dalszych prac nad stoiskami, a od odwiedzających – dalszego planowania czasu, noclegu i transportu. A że do Poznania zjeżdżają tysiące odwiedzających z całego kraju, organizacja logistyki nie należy do najłatwiejszych.

Targi Poznań Motor Show 18-21 czerwca to dobra data?

Z jednej strony – to daleko od chwili światowych debiutów nowości na 2020 r. Z drugiej – targi w Poznaniu nie mają charakteru stricte sprzedażowego, a czerwcowa pogoda może zachęcić jeszcze więcej osób do tego, by jeszcze przed rozpoczęciem wakacji wybrać się do stolicy Wielkopolski i zobaczyć co oferuje współczesna motoryzacja. Jesteśmy przekonani, że organizatorzy dołożą starań, by mimo zmiany terminu poziom imprezy nikogo nie rozczarował. Trzymamy kciuki.

Wybieraliście się do Poznania w marcu? Jak oceniacie nowy termin? 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać