Lokowanie produktu

Nowy Nissan X-Trail z napędem e-POWER to idealny kompan podróży dla całej rodziny. Zobacz, czym was do siebie przekona

Lokowanie produktu 02.02.2023 10 interakcji
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 02.02.2023

Nowy Nissan X-Trail z napędem e-POWER to idealny kompan podróży dla całej rodziny. Zobacz, czym was do siebie przekona

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk02.02.2023
10 interakcji Dołącz do dyskusji

Nowa generacja modelu X-Trail zachwyca skutecznym napędem i świetnymi wrażeniami z jazdy, ale to przede wszystkim samochód rodzinny. Nic dziwnego, że zadbano w nim także o funkcjonalność.

Szybka reakcja na gaz. Bardzo dobre osiągi. Brak konieczności ładowania samochodu przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa i wszelkie zalety jazdy samochodem elektrycznym. Precyzyjne prowadzenie i neutralne zachowanie na zakrętach. Dobre wyciszenie. Spore możliwości terenowe, dzięki napędowi na cztery koła e-4ORCE i dużemu prześwitowi. Nowoczesne rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy.

To dopiero początek listy zalet, którymi wyróżnia się nowy Nissan X-Trail. Tyle że… to wszystko byłoby na nic, gdyby konstruktorzy przy okazji zapomnieli o praktyczności. Mówimy w końcu o rodzinnym SUV-ie, który powinien dobrze się prowadzić i przekonywać do siebie urodą, ale przede wszystkim zapewniać komfort wszystkim pasażerom. Na szczęście nowy Nissan X-Trail radzi sobie z tym doskonale.

Nissan X-Trail mierzy 4680 mm

nowy nissan x-trail
Nissan X-Trail z napędem e-POWER

Plasuje go to w segmencie D-SUV. Taki rozmiar stanowi dobry kompromis między poręcznością w mieście – bo Nissan o wiele lepiej sprawdza się przy manewrach czy parkowaniu od większych, niemal pięciometrowych SUV-ów – a przestrzenią w środku. Miejsca we wnętrzu jest naprawdę dużo. Można się tego spodziewać już po zerknięciu na rozstaw osi modelu X-Trail, który wynosi 2705 mm. Ale najlepiej sprawdzić to na własne oczy.

Możliwość połączenia się z samochodem z domu

Zacznijmy od drugiego rzędu. Już sam dostęp do tylnej części jest łatwiejszy niż w większości innych aut. Chodzi o maksymalny kąt otwarcia drzwi.

Wynosi 85 stopni

nowy nissan x-trail
Ponadprzeciętna wygoda jest gwarantowana w każdym rzędzie foteli

To prawie kąt prosty. Co to oznacza? Jeśli tylko mamy odpowiednio wiele miejsca na parkingu, by otworzyć drzwi na oścież, wejście do tyłu X-Traila będzie przypominało… wejście do dużego pokoju. Nie trzeba bawić się w żadne akrobacje. Tak szeroki kąt otwarcia drzwi bardzo pomaga też przy montowaniu fotelika i zapinaniu dziecka pasami. Jest wygodniej.

Drugi rząd Nissana X-Traila to bardzo komfortowe miejsce

Zelektryfikowany 7-osobowy rodzinny SUV

Podstawa uśmiechu w życiu to dobra atmosfera. Nissan o nią dba, zapewniając aż trzystrefową klimatyzację. Osobny nawiew i sterowanie pozwala na ustalenie innej temperatury z tyłu auta. Koniec z kłótniami i słuchaniem narzekania w rodzaju „tato, zimno mi!”. Każdy może ustawić tyle stopni Celsjusza, by czuł się komfortowo. Zimą przyda się dostępne podgrzewanie siedzeń także z tyłu.

nowy nissan x-trail
Elegancki, nowoczesny i przemyślany kokpit

Gdy z kolei słońce grzeje zbyt mocno, warto trochę się przed nim osłonić. Przyciemniane szyby pomagają, ale czasem niewystarczająco. W takiej sytuacji zbawienne mogą okazać się rolety. W tym wypadku nie trzeba ich kupować w markecie i naklejać na szybę. X-Trail może mieć wbudowane, wysuwane rolety na bocznych, tylnych szybach. Pasażerowie drugiego rzędu mogą się zrelaksować, a może i zasnąć?

Nissan X-Trail może mieć też trzeci rząd siedzeń

Jeśli potrzebujesz przewieźć czasem nieco większą „załogę”, z pewnością polubisz najnowszą generację modelu X-Trail. Wspomniane, szeroko otwierające się drzwi ułatwiają także dostęp do trzeciego rzędu. Dostępne opcjonalnie, dwa dodatkowe miejsca są całkiem komfortowe, zwłaszcza dla dzieci. Gdy akurat nikt tam nie jedzie, fotele można łatwo złożyć. Drugi rząd da się też przesuwać, by w razie potrzeby zapewnić pasażerom trzeciego więcej miejsca.

nowy nissan x-trail
Nissan X-Trail z napędem e-POWER

Co do składania – tylna kanapa w drugim rzędzie jest dzielona w proporcji 40:20:40. Trzeci rząd można złożyć na pół – czyli w razie potrzeby da się zostawić jedno miejsce z dwóch.

Zajrzyjmy do bagażnika

Nowy Nissan X-Trail ma pojemny bagażnik. Jego pojemność bazowo to 585 litrów w wersji pięcioosobowej i 485 litrów przy konfiguracji siedmioosobowej (gdy trzeci rząd jest złożony). Dzięki wspomnianemu, wygodnemu dzieleniu i przesuwaniu kanapy, kufer da się łatwo powiększyć, gdy potrzebujemy przewieźć coś większego, na przykład meble ze sklepu.

Przestronny bagażnik pomieści bagaże całej rodziny

Pojemność to jedno – a praktyczność samego bagażnika to drugie. Ten w Nissanie się wyróżnia. Regulowane panele bagażowe pozwalają na „zaprojektowanie” przestrzeni w kufrze aż na szesnaście sposobów. Tak, by nic się nie przesuwało i nie obijało po ściankach bagażnika i by można było mieć wygodny dostęp do tego, czego akurat potrzeba.

To nie wszystko, czym nowy Nissan X-Trail przekonuje rodziny

Efektowna konsola środkowa jest pełna schowków i półek. W aucie nie brakuje ani portów USB ani miejsc na ukrycie drobiazgów. Podróż uprzyjemni opcjonalny system audio firmy Bose. Ma dziesięć głośników. Lepsze od muzyki z dobrego zestawu może być tylko… wspólne, rodzinne śpiewanie do ulubionych piosenek.

nowy nissan x-trail
SUV, który kocha twoją rodzinę i przyjaciół

Oprócz tego, nowy Nissan X-Trail to wygodny, cichy i świetnie wykonany samochód. Poradzi sobie z każdą rodzinną podróżą, niezależnie od tego, czy mówimy o wyjeździe na narty, pod chorwackie palmy czy tylko o porannym dojeździe do szkoły i przedszkola. Wszędzie tam możesz udać się bez obaw o bezpieczeństwo najbliższych. Nowy Nissan X-Trail otrzymał najwyższą ocenę pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa przyznaną przez niezależną organizację Euro NCAP. A to wciąż nie jest pełna lista jego zalet. O pozostałych powinieneś przekonać się sam!

Materiał powstał we współpracy z firmą Nissan

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać