Wiadomości

Tak będzie wyglądać nowa Honda CR-V. Jest nowocześnie

Wiadomości 13.05.2022 78 interakcji

Tak będzie wyglądać nowa Honda CR-V. Jest nowocześnie

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski13.05.2022
78 interakcji Dołącz do dyskusji

Wiemy już jaki wygląd będzie miała nowa Honda CR-V. Jest nowocześnie, ale z przodu trochę przypomina SUV-y Mazdy i wbrew pozorom to nie jest wada.

Wiemy już, jaki wygląd będzie miała nowa Honda CR-V. Nie będzie niespodzianki, ale to nic nie szkodzi, bo wygląda nieźle.

Do tej pory mogliśmy oglądać ją tylko na rysunkach patentowych, które przedostały się do internetu. Przyznam się, że wiele mi nie mówiły, ale słyszałem, że fani Hond nerwowo zaczęli ściskać swoje czapki z daszkiem, bo nowa Honda CR-V zapowiadała się wybornie. Na szczęście jest taka instytucja jak chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii, które w ramach homologowania samochodu do użycia na terenie Chin, każe dostarczyć sobie jeden egzemplarz. W swojej siedzibie chińscy urzędnicy mierzą go, badają, robią mu zdjęcia i zamieszczają je następnie w internecie. Gdy producent chce najpierw zarobić trochę juanów, to musi liczyć się z tym, że nici z niespodzianki. Tak było również w przypadku Hondy CR-V szóstej generacji, którą mamy okazję podziwiać.

Czytaj również: Fotelik samochodowy będzie towarzyszyć twojemu dziecku przez lata. Oto co powinieneś o nim wiedzieć

Nowa Honda CR-V zyskała nowoczesny wygląd

Biały jak śniegi na Fudżi model prezentuje się naprawdę nowocześnie. Ale zanim przejdziemy do niego, to przypomnijmy co obecnie jeździ po ulicach:

nowa honda cr-v wygląd
Tak wygląda obecna generacja CR-V.

I tak:

Honda CR-V hybrid cena

A tak nasza nowa piękność:

nowa honda c-rv wygląd

I tak:

nowa honda c-rv wygląd

Wygląda nowocześnie, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że gdzieś już widziałem podobny przód, a konkretnie w SUV-ach Mazdy. Nie jestem w tym podejrzeniu odosobniony, bo moi redakcyjni koledzy mówili, że nowa Honda CR-V wygląda jakby ktoś podkradł się na zaplecze biura projektowego Mazdy i przez dziurkę od klucza podglądał szkice CX-5 i reszty.

nowa honda c-rv wygląd

Mierzy 4703 mm długości (103 mm więcej niż obecna), 1886 mm szerokości (31 mm szerszy) i 1690 mm wysokości (11 mm wyższy niż V generacja). Rozstaw osi to przyzwoite 2700 mm, czyli o 37 mm więcej niż obecnie. Będzie występować w dwóch wersjach, które widzimy na zdjęciach — pięcio- i siedmiomiejscowej. Napęd może trafić wyłącznie na przód lub na wszystkie koła. Honda nie jest lekka jak piórko — waży 1685 kg.

Moc pochodzi z turbodoładowanego benzynowego silnika o pojemności 1,5 l. Moc to 193 KM, a moment obrotowy wynosi 243 Nm. Nowa Honda CR-V ma rozwijać maksymalnie 188 km/h. Skrzynia biegów to dobrze znane CVT. Na razie nie ma żadnych informacji o dostępności manualnej skrzyni biegów. To coraz częstszy trend, więc wcale mnie to nie dziwi.

Nie znamy wyglądu środka, więc to jedyne zaskoczenie, jakie może przynieść pełnoprawna premiera. A kiedy będzie miała miejsce? Podobno już wkrótce.

PS: Myśleliście, że jestem ślepy i wrzuciłem dwa razy to samo zdjęcie. Otóż nie — zdjęcia różnią się felgami. Auto na mniejszych felgach nie ma AWD i ma 7 miejsc,  a to na większych jest pięciomiejscowe i ma napęd na wszystkie koła.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać