Ciekawostki

Niech mi ktoś zrobi LC na tego Nissana, bo nie wiem czy to grail, czy fejur

Ciekawostki 24.01.2023 6 interakcji

Niech mi ktoś zrobi LC na tego Nissana, bo nie wiem czy to grail, czy fejur

6 interakcji Dołącz do dyskusji

Na grupach handlujących streetwearem (czyli m.in. butami) prośba o zrobienie LC, to prośba o sprawdzenie autentyczności jakiegoś produktu (legit check). Tym razem muszę poprosić was o LC na ten Nissan Kicks, bo pomysł na samochód-trampek wydaje się na tyle odjechany, że może być nieprawdziwy.

A jednak jest to prawda. Nissan ma na niektórych rynkach w ofercie model Kicks, to mały crossover. W USA słowem kicks określa się sportowe obuwie i dalekowschodni dział marketingu Nissana postanowił przypomnieć o tym Japończykom. W tym celu powstał wyjątkowy egzemplarz stworzony wspólnie z kultową marką New Balance. Miejski crossover w wersji e-Power 4WD został oklejony tak, żeby wyglądać jak sneaker New Balance 327.

Nissan Kicks 327 Edition_1

Nissan Kicks 327 Edition – pół but, pół samochód

Za tą współpracą kryje się cała kampania reklamowa wraz z konkursami i główną nagrodą – Nissanem Kicks. Motor1 podaje, że kampania nazywa się „Catch the Kicks”. Osoby, które wykonają specjalną instrukcję na Twitterze, będą miały szansę wygrać Nissana Kicks e-Power 4WD. Nie określono jednak, czy nagrodą będzie pojazd oklejony jak but 327 Edition. Lepiej, żeby tak nie było, bo ta okleina to raczej żart.

Nissan Kicks 327 Edition_1

Nie mam problemu, z tym że na pojeździe reklamowym artyści odwzorowują kolorystykę butów – przecież na tym to polega. Narysować na aucie akcenty obuwnicze, dać ogromne logo New Balance widoczne po prawej stronie, a po lewej jest napis Nissan Kicks 327 Edition. Spoko, w końcu auto ma promować buty oraz współpracę. Ale wystarczyłaby zwykła folia, która wyglądałaby autentycznie względem New Balance. A jednak ten sympatyczny samochód został pokryty materiałami udającymi zamsz oraz gumę, z której są buty. Przez taki zabieg fakturę każdej powierzchni można podobno poczuć gołą ręką.

Nissan Kicks 327 Edition

Moim zdaniem posunęli się za daleko i z fajnej współpracy powstał pojazd karykatura przypominający furgonetkę-psa z filmu Głupi i głupszy. Najdobitniej świadczy o tym konstrukcja zamontowana na dachu Kicksa, ten element nie pasuje mi najbardziej.

Trochę nie wykorzystano potencjału płynącego z fajnego, stylowego połączenia świata samochodów ze światem streetwearu. Problemu nie widzi Nissan, bo Kicks 327 Edition zostanie z dumą zaprezentowany we flagowym tokijskim salonie marki znanym jako Nissan Crossing.

Oprócz pojazdu, który jest głównym bohaterem kampanii, w ramach współpracy powstaną buty oraz dodatki. To również będą nagrody – niektóre z nich będzie można otrzymać jako gifty w salonie Nissana w Tokio.

PS Grail to w języku streetwearowców jakiś wymarzony, z reguły rzadki oraz drogi element garderoby. Często dotyczy produktu, który powstał w limitowanej ilości w wyniku jakiejś współpracy. Czy ten produkt doczeka się tego miana?

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać