Wiadomości

50 Mazd MX-5 w prezencie na setne urodziny producenta. Ale tylko dla społeczników

Wiadomości 09.10.2020 103 interakcje
Julia Hebdzyńska
Julia Hebdzyńska 09.10.2020

50 Mazd MX-5 w prezencie na setne urodziny producenta. Ale tylko dla społeczników

Julia Hebdzyńska
Julia Hebdzyńska09.10.2020
103 interakcje Dołącz do dyskusji

Japoński producent świętuje setne urodziny w bardzo wyjątkowy sposób – szykuje 50 egzemplarzy modelu Mazda Miata w prezencie dla pięćdziesięciu farciarzy. Brzmi dobrze? 

W tym dziwnym roku Mazda obchodzi swoje setne urodziny. Z tej okazji do tej pory odbyło się sporo imprez, a i wiele magazynów motoryzacyjnych rozpisywało się na ten temat. Wydarzenie ważne – to fakt. Na zakończenie świętowania japoński producent zapowiedział coś naprawdę ciekawego. 

Mazda Miata w prezencie

Mazda nie znajduje się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych marek samochodów w Polsce. W Europie nie jest wcale lepiej. Nie dziwi więc, że japoński producent nie skierował swoich działań marketingowych na naszą część globu. Oddaje za to głos mieszkańcom Ameryki i czeka, aż ci nominują herosów, którzy robią coś dobrego dla społeczeństwa. Przewidział także nagrodę, i to nie byle jaką. Kto by pogardził najnowszą MX-5 Miata 100th Anniversary Special Edition? Domyślam, się, że nikt. Producent stara się doceniać tych, którzy walczą z wszechobecnym wirusem i robić coś wartościowego dla świata.

Urodzinowy prezent kusi designem

Producent zapowiedział, że sprezentuje 50 specjalnych sztuk auta w kolorze Snowflake White Pearl Mica. Do tego we wnętrzu znajdziemy fotele z czerwonej skóry Nappa, ze współgrającym akcentami, inspirowanymi oryginalnym R360 Coupe. Środek bogaty jest również w liczne symbole stricte dotyczące historii marki. Wszystko to ma podkreślić jej dziedzictwo. Przybliżona wartość oferowanego pojazdu to 35 750 USD, czyli około 136 tys. zł. 

Produkcja japońskiego roadstera rozpoczęła się dokładnie 31 lat temu. Wtedy roadster wyróżniał się jeszcze otwieranymi reflektorami, następne generacje zostały już tego wyróżnika pozbawione.

Zapytacie pewnie, w jaki sposób można stać się szczęśliwym posiadaczem tego wdzięcznego autka? Już tłumaczę. Niestety, nie wystarczy po prostu pracować dla tej firmy, jak 4116 szczęśliwych Chińczyków, którzy za wyniki dostali Fordy i Volkswageny. Trzeba mieszkać w Stanach Zjednoczonych i robić dobre rzeczy, które zauważą inni. Sądzę jednak, że nie wystarczy przepuszczać pieszych na przejściach i dokarmiać zwierząt. 

Mazda MX-5 Miata 100th Anniversary Special Edition

Instrukcja, jak zdobyć Miatę

Mazda przedstawiła dokładną instrukcję, z której dowiemy się, jak przebiegać będzie wyłonienie 50 szczęśliwców. Nominujący powinien nagrać maksymalnie 60-sekundowy film, w którym zwięźle wytłumaczy, dlaczego zgłaszana przez niego osoba zasługuje na miano #MazdaHero i jak działa dla dobra społeczności. Materiał należy umieścić na platformie YouTube i oznaczyć go jako publiczny. Na koniec zostaje jedynie wypełnienie formularza wraz z linkiem do nagrania. Tadam! 

Wydaje się, że wszystko jest dziecinnie proste. Nominować herosów można od 5 do 25 października bieżącego roku. Zgłoszone osoby muszą mieć ukończone 18 lat i ważne amerykańskie prawo jazdy. Odbiór samochodu odbędzie u dealera wybranego przez Mazdę. 

Pierwsze filmy już pojawiły się na YouTube. Jedni nominują np. lokalnego pastora:

Ale są i tacy, którzy nominują siebie:

Na zakończenie ciekawostka: sponsor pisze w regulaminie, że istnieje szansa wykorzystania wspomnianych 35 750 USD na poczet zakupu tego modelu na 2021 rok lub przeznaczenia tych pieniędzy dla wybranej organizacji non-profit.

Brzmi dobrze.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać