Porady

Zobacz jak dojechać za darmo i uniknąć problemów z parkowaniem w drodze na mecz na Stadionie Narodowym

Porady 22.09.2022 3 interakcje
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 22.09.2022

Zobacz jak dojechać za darmo i uniknąć problemów z parkowaniem w drodze na mecz na Stadionie Narodowym

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz22.09.2022
3 interakcje Dołącz do dyskusji

Dziś mecz Polska-Holandia w piłkę nożną na Stadionie Narodowym. Stadion jest duży, kibiców jest dużo, prawie każdy ma duży samochód, stres też będzie duży. Zobacz, jak dojechać za darmo i bez korków na Stadion Narodowy w Warszawie.

Zła wiadomość na początek, stadion jest dziś zamknięty dla zwiedzających i uprawiających sporty miejskie. Na szczęście piłka nożna to sport wiejski, bo gra się na trawie, to piłkarzy wpuszczą. Kibice nie zwiedzają, tylko piją rozwodniony alkohol, więc oni też wejdą. Jeśli jesteś jednym z nich, to zobacz, co cię czeka.

Dzień bez samochodu, jedź transportem zbiorowym

Przypadkiem wypada dziś dzień bez samochodu. W wielu miastach można za darmo poruszać się komunikacją miejską, po spełnieniu jakiegoś prostego warunku. Na Stadion Narodowy też można dojechać za darmo i uniknąć problemów z parkowaniem. Wystarczy skorzystać z komunikacji miejskiej.

posiadacze biletów, zaproszeń na mecz oraz posiadacze oficjalnych akredytacji PZPN będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów w obrębie 1 strefy biletowej ZTM Warszawa od godziny 06:00 rano w dniu meczu (22.09.2022 r.) do godz. 01:00 w noc meczową (23.09.2022 r.) następującymi środkami publicznego transportu zbiorowego: autobusami operatorów realizujących przewozy na zlecenia Miasta, tramwajami, pociągami metra oraz pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM). Ponadto posiadacze ww. dokumentów wstępu na mecz są uprawnieni do bezpłatnego przejazdu pociągami Kolei Mazowieckich na zasadach opisanych powyżej. – za asystentem kibica PZPN.

Informacja o Kolei Mazowieckiej jest istotna dla przybywających do Warszawy pociągiem. Jeśli wysiadacie na dworcu Warszawa Centralna, to musicie się pofatygować na dworzec Warszawa Śródmieście. Można tam dotrzeć podziemiami. Nie musi was interesować kolor pociągu do jakiego wsiadacie, byle jechał we kierunku wschodnim i stawał na dworcu Warszawa Stadion. Przybywając do Warszawy na dworzec Warszawa Wschodnia będzie trzeba tylko zmienić peron, po 2 minutach jest się już pod Stadionem Narodowym.

Podróż tym środkiem transportu polecam, ale autobusy i tramwaje też są za darmo dostępne. Można skorzystać z wtp.waw.pl przy planowaniu połączeń. Przystanki, które chcecie wyszukać to: Metro Stadion Narodowy, PKP Warszawa Stadion, Al. Zieleniecka, Rondo Waszyngtona, Wybrzeże Szczecińskie. Bramki metra będą otwarte, a jeśli nie będą, to należy pobrać bezpłatną wejściówkę na peron. Nie polecam za to dojazdu samochodem.

Gdzie zaparkować koło Stadionu Narodowego?

Najlepiej nigdzie. Dlatego posiadacze biletu wstępu mogą skorzystać za darmo z parkingów P+R. Proszę, lista warszawskich parkingów P+R jest tutaj. Z parkingu można ruszyć transportem zbiorowym i uniknąć korków, nerwów i problemów z parkowaniem. Trzeba tylko pamiętać, żeby parking P+R opuścić do godziny 1 w nocy. O tej porze bilety na komunikację miejską też tracą swą darmowość. Warto o tym pamiętać, gdy świętowanie zwycięskiego remisu się przeciągnie.

Organizator serdecznie zniechęca do przyjeżdżania autem na stadion. Nie będzie prowadzona tego dnia sprzedaż biletów na miejscu. Można wjechać z kartą parkingową PZPN lub biletem komercyjnym. Komercyjny bilet można kupić on-line, o tutaj. Bilet na samochód osobowy kosztuje 25 zł, a na parking wjeżdża się od ulic Sokolej i Zamoyskiego.

Bez tego biletu lepiej nie udawać się w okolice stadionu autem, bo na pewno będzie problem z parkowaniem. Zamykane będą okoliczne ulice, a to na pewno nie ułatwi panicznego poszukiwania miejsca, w którym można zostawić samochód.

O czym jeszcze pamiętać w dniu meczu?

Żeby zabrać bilet i dowód tożsamości i żeby przybyć wcześniej. Bramy stadionu zostaną otwarte o 18:45. Organizator prosi, by kierować się do bram wskazanych na bilecie. Pozostało tylko zapytać: kto wygra mecz?

mapa Stadionu Narodowego
Ta Wisła na dole to rzeka, nie klub.

(Speedway) Motor Lublin, Motor, Motor, tylko Motor.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać