REKLAMA

Trzymam kciuki za #DRIVE Rally. Ekipa z Kalisza zdobyła światowe uznanie

Na linię startu wjeżdża kolejna ciekawie zapowiadająca się polska produkcja. #DRIVE Rally to rozwinięcie formuły, która przyniosła studiu z Kalisza renomę na cały świat.

09.07.2024 19.52
Trzymam kciuki za #DRIVE Rally. Ekipa z Kalisza zdobyła światowe uznanie
REKLAMA

Wciąż nie każdy o tym wie, ale Kalisz to stolica wyścigów rajdowych. No, przynajmniej tych na telefonach oraz tabletach. To właśnie tutaj siedzibę ma bowiem Pixel Perfect Dude - niepozorne studio odpowiedzialne za bardzo popularną grę mobilną #DRIVE.

REKLAMA

#DRIVE to darmowa gra wyścigowa na Androida oraz iOS, która już wcześniej zwróciła naszą uwagę. Zresztą, nie tylko naszą. Kaliska produkcja to jedna z najpopularniejszych mobilnych rajdówek na świecie. W samym Google Play pobrano ją ponad 10 milionów razy, wystawiając ponad 250 tys. opinii. Zdecydowana większość z nich jest pozytywna, dzięki czemu #DRIVE cieszy się na Androidzie wysoką oceną 4,5/5.

Ekipa z Kalisza idzie za ciosem, zapowiadając „duże” #DRIVE Rally.

O ile #DRIVE to gra przede wszystkim na urządzenia mobilne, tak nadchodzące #DRIVE Rally ma być pełnowymiarową grą rajdową. Taką z kamerą zza zderzaka oraz z kokpitu, rankingowymi wyścigami od startu do mety i rozbudowanym zręcznościowym silnikiem jazdy.

Jednocześnie #DRIVE Rally zachowa cechy charakterystyczne dla mobilnego hitu: mocno komiksową oprawę graficzną, silnie arcade-owe elementy rozgrywki, ulepszenia pojazdów oraz etapy o wyraźnej tożsamości kolorystycznej. Trzymam kciuki, by w grze pojawiła się trasa inspirowana Polską, jak ma to miejsce w mobilnym #DRIVE.

#DRIVE Rally zagra na naszym sentymencie w 2025 r.

Mobilne #DRIVE flirtowało z latami 70, z kolei #DRIVE Rally przeniesie nas to lat 90, uznawanych przez wielu za złoty okres motoryzacji. Czasy świetności Colina McRae, rajdowych polonezów i wszechobecnych Golfów to sentymentalna podróż na którą zaprasza kaliska ekipa, chociaż bez oficjalnych licencji na fury. Jeden z nawigatorów brzmiący jak Arnold Schwarzenegger to też nie przypadek.

REKLAMA

#DRIVE Rally wyląduje na PC oraz Makach, a także na konsolach Nintendo Switch, PlayStation 5 oraz Xbox Series. Zgaduję, że wcześniej czy później #DRIVE Rally trafi także na urządzenia mobilne z Androidem oraz iOS. Producenci planują debiut swojej gry rajdowej na 2025 r. Wcześniej, bo na jesień 2024 r., zaplanowano edycję wczesnego dostępu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA