REKLAMA

Gdzie kupić bilety na Euro 2024? Trzeba mieć dużo pieniędzy albo dużo szczęścia

Marzysz o tym, by na żywo zobaczyć Roberta Lewandowskiego i resztę reprezentacji Polski w akcji na Euro 2024? To może być problem. Bilety na mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej rozeszły się jak świeże bułeczki. To nie znaczy, że biletów nie można już kupić.

10.06.2024 11.17
Gdzie kupić bilety na Euro 2024? Trzeba mieć dużo pieniędzy albo dużo szczęścia
REKLAMA

Pierwsza i najważniejsza informacja dotyczy sposobu zakupu biletów. Jedynym miejsce do zakupu biletów jest oficjalna strona UEFA: https://www.uefa.com/euro2024/ticketing/. Bilety powinniście kupić tylko i wyłącznie tam.

REKLAMA

Na tej stronie znajdziesz informacje o dostępnych pakietach biletów, cenach i terminach sprzedaży. Pamiętaj, że bilety na mecze fazy grupowej są już wyprzedane, ale wciąż masz szansę na zdobycie wejściówki na mecze fazy pucharowej i finał.

Sprzedaż biletów na mecze fazy grupowej Polski rozpoczęła się 28 marca 2024 r. Bilety były dostępne na portalu biletowym UEFA Euro 2024 według kolejności zgłoszeń, a bilety są już wyprzedane. 

Bilety zarezerwowane na mecze fazy pucharowej będą sprzedawane w trakcie turnieju po zakwalifikowaniu się drużyn do odpowiednich meczów.

Dostępne bilety będą widoczne dla wszystkich kibiców, którzy zarejestrowali się jako „Fan of Poland”. Rejestracja jest cały czas otwarta, a na podstawie kolejności zgłoszeń obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

Jedna osoba może aplikować o maksymalnie cztery bilety na dany mecz. Ceny wejściówek zaczynają się teoretycznie od 30 euro (faza grupowa), 50 euro (mecz otwarcia, 1/8 finału), 60 euro (ćwierćfinały), 80 euro (półfinały) i 95 euro (finał). 

Sprzedaż last minute

UEFA może również uruchomić specjalną pulę biletów last minute, które zostaną udostępnione na kilka dni przed każdym meczem. Informacje o dostępności biletów last minute znajdziesz na stronie UEFA, dlatego warto ją regularnie odwiedzać.

Pakiety Hospitality

Jeśli szukasz czegoś więcej niż tylko biletu na mecz, a przede wszystkim masz gruby portfel, możesz rozważyć zakup pakietu Hospitality. Pakiety te obejmują m.in. bilet na mecz w najlepszych miejscach, catering, VIP parking i dostęp do strefy kibicowskiej. Więcej informacji o pakietach Hospitality znajdziesz na stronie UEFA.

Ceny takich pakietów zaczynają się od 1250 euro, a na bardziej popularne mecze od 3200 euro.

Jeśli te ceny wydają wam się wysokie to popatrzcie na ceny biletów na serię finałową, które zaczynają się od 7800 euro.

Dostępne są też wciąż niektóre loże na niektóre mecze, np. w Hamburgu można wynająć 10-osobowy boks za 100 tys. To dużo, ale wyprzedane zostały miejsca warte 400 tys. euro.

Uwaga na oszustów!

Pamiętaj, że kupowanie biletów od nieoficjalnych źródeł jest bardzo ryzykowne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kupisz bilet fałszywy lub przepłacisz. Kupuj bilety tylko na oficjalnych stronach UEFA lub u autoryzowanych sprzedawców.

Wszystkie bilety na finały klubowych rozgrywek klubowych mężczyzn UEFA oraz bilety na UEFA Euro 2024 są biletami cyfrowymi i są dystrybuowane za pośrednictwem oficjalnej aplikacji mobilnej UEFA Tickets, która zawiera najnowocześniejsze zabezpieczenia. Nie ma biletów papierowych ani biletów do wydruku w domu.

REKLAMA

Bilety zakupione od nieupoważnionych osób trzecich, stron internetowych lub agencji, a także w mediach społecznościowych lub od naganiaczy mogą zostać anulowane przez UEFA w dowolnym momencie, co grozi odmową wstępu na stadion lub wyrzuceniem go ze stadionu.

Co więcej, zgodnie z niektórymi przepisami, nieautoryzowana sprzedaż biletów na mecze może stanowić przestępstwo i jest to kwestia, którą UEFA traktuje bardzo poważnie. UEFA aktywnie egzekwuje swoje warunki sprzedaży biletów i kilkaset biletów zostało już anulowanych przed finałami rozgrywek UEFA Euro 2024, ponieważ zostały zaoferowane i/lub przekazane z naruszeniem warunków sprzedaży biletów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA