REKLAMA

Oto nowe iPady Air (2024). Tak, teraz są dwa

Apple zaprezentował dwa nowe modele iPada Air, wzbogacając ofertę o odświeżone wersje tego popularnego tabletu. Po długich miesiącach bez aktualizacji, firma z Cupertino zdecydowała się zaskoczyć użytkowników, oferując aż dwa nowe warianty Air.

07.05.2024 14.18
Oto nowe iPady Air (2024). Tak, teraz są dwa
REKLAMA

iPady Air przez długi czas nie doczekały się znaczących zmian. Jednak podczas majowego wydarzenia Let Loose, Tim Cook zaprezentował zupełnie nowe modele tabletów. Informacje o najnowszych modelach Pro znajdziesz w tekście Alberta, który powinien niebawem trafić na Spider's Web.

REKLAMA

Czas teraz na iPada, który jest idealnym wyborem dla osób poszukujących świetnego urządzenia z najważniejszymi funkcjami w przystępnej cenie. Oto nowy Air - tym razem w dwóch rozmiarach.

iPad Air (2024) z 11- i 13-calowym ekranem

Apple skopiował sam siebie i przeniósł filozofię znaną z iPadów Pro do serii Air, oferując klientom wybór między 11- a 13-calowym ekranem Liquid Retina. To właśnie stanowi wyczekiwaną zmianę – wcześniej zakup dużego tabletu Apple wiązał się z drenażem portfela i jedynym wyborem, czyli 12,9-calowym iPadem Pro.

Źródło: Apple

Oprócz tego nowe iPady Air otrzymały dwa solidne ulepszenia: głośniki stereo oraz kamerę przednią przeniesioną na dłuższą krawędź urządzenia.

Nowy iPad nie tylko posiada większy ekran czy lepsze głośniki, ale również jest dostępny w nowych wersjach kolorystycznych. Oprócz standardowej palety barw, do wyboru mamy również wersję niebieską i fioletową.

Źródło: Apple

Oprócz drugiego modelu z większym wyświetlaczem, ta generacja Airów wprowadza również zmiany we wnętrzu urządzenia. I to spore zmiany.

Apple Silicon M2 na pokładzie

Bez zaskoczenia, nowe iPady Air również korzysta z czipów Apple Silicon, znanych już z MacBooków i iPadów Pro ostatniej generacji. Model Air z 2024 roku otrzymał starszy model M2, wprowadzony w 2022 roku, podczas gdy najnowsze iPady Pro wyposażone są w najświeższy M4.

Nowa generacja iPada Air jest niemal o 50% szybsza od poprzedniego iPada Air z układem M1

- twierdzi Apple.
Źródło: Apple

Mimo to M2 to nadal niezwykle wydajny układ, który bez problemu poradzi sobie z wymagającymi zadaniami, zapewniając przy tym świetny czas pracy na baterii.

Więcej bazowej pojemności

Niektórzy z pewnością będą zaskoczeni tą informacją: bazowy iPad Air otrzyma więcej pamięci wewnętrznej. Wcześniej najtańsza wersja zaczynała się od 64 GB. Skoro jednak tegoroczne iPady Air mają być, jak twierdzi Mark Gurman z Bloomberga, nowym rozdaniem, wręcz nową erą, Apple zdecydował się podnieść bazową pamięć z 64 do 128 GB bez żadnej podwyżki ceny. Pozostałe opcje pamięci to 256 GB, 512 GB oraz 1 TB.

Nie będzie drogo. Chyba że chcesz większego Aira

I to, na co każdy czekał. Cena iPada Air 11 cali zaczyna się od 2999 zł za model Wi-Fi i 3799 zł za model Wi-Fi + Cellular. Cena iPada Air 13 cali zaczyna się od 3999 zł za model Wi-Fi i 4799 zł za model Wi-Fi + Cellular.

REKLAMA

Apple przekazał również, że w ofercie dla sektora edukacji nowy iPad Air 11 cali jest dostępny od 2749 zł, a model 13 cali od 3749 zł. 

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA