REKLAMA

Polska gra Mouse gwiazdą na Steam. Oto co ją wyróżnia

Podczas pokazu gier niezależnych organizowanym na platformie Steam jedną z gwiazd była Mouse - polska gra warszawskiego studia Fumi Games.

12.04.2024 03.40
Polska gra Mouse gwiazdą na Steam. Oto co ją wyróżnia
REKLAMA

Na platformie Steam zorganizowano pokaz najciekawiej zapowiadających się gier niezależnych. Wśród wielu dobrze rokujących pozycji znalazła się także polska produkcja. Mouse zwróciło na siebie międzynarodową uwagę za sprawą unikalnej oprawy, wyróżniającej tytuł na tle innych produkcji FPS.

REKLAMA

Mouse to brutalna pierwszoosobowa strzelanina przypominająca bajki Disneya z lat 20.

Producenci z warszawskiego Fumi Games mieszają dwa obce sobie światy: brutalną pierwszoosobową strzelaninę oraz telewizyjne bajki, jakie pamiętają najstarsi gracze. Polacy sięgają po styl charakterystyczny dla Disneya w późnych latach 20, kiedy czarno-biały Steamboat Willie podbijał świat.

Na klasyczną kreskówkową oprawę sprzed stulecia Fumi Games nakłada zasady charakterystyczne dla FPS-ów lat 90 - headshoty, apteczki, rozbryzgi krwi (oczywiście czarnej) oraz platformowy, dynamiczny sposób przemieszczania się.

Efekt końcowy jest na tyle unikalny, że Mouse znalazło się w zaszczytnym gronie najciekawszych nadchodzących gier niezależnych na platformie Steam. Niestety, na owo nadejście będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Mouse zadebiutuje bowiem dopiero w 2025 r.

Mouse to pierwsza gra polskiego studia Fumi Games. Prawdziwy kot w worku.

REKLAMA

Zlokalizowane w Warszawie studio działa od 2021 r., a Mouse będzie jego pierwszym dziełem. Polacy pokazali swój nietypowy shooter w 2023 r. Od tamtego czasu Fumi Games dopieszcza unikalny produkt, zdając sobie sprawę z zainteresowania graczy wywołanego nietypową oprawą graficzną.

Mouse zadebiutuje w 2025 r. na PC, Nintendo Switchu oraz konsolach PlayStation i Xbox. Dokładniejsza data wciąż nie jest znana, ale grę można już dodawać do swojej listy życzeń na platformie Steam.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA