1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Koniec ze stresem przy kasie. Nowa funkcja w aplikacji PAYBACK zbiera karty w jednym miejscu

Lokowanie produktu: Payback

„Karta klienta jest?” – pytanie osoby kasującej produkty wyrywa z zamyślenia. Szybko potwierdzasz, że tak, po czym zaczynasz szukać w kieszeni lub torbie portfela. „Gdzieś tu był…” – mówisz pod nosem, jakby tłumacząc się przed stojącymi w kolejce klientami, którzy zaczynają coraz bardziej się niecierpliwić. Czy nie można prościej? Można, a pomóc może w tym aplikacja, z której wielu z was już nawet korzysta.

03.01.2024
13:00
Aplikacja Payback

PAYBACK to dobrze znany program pozwalający na zbieranie punktów, które później można wymienić na nagrody lub zniżki. W sklepach partnerskich po prostu podaje się swoją kartę lub pokazuje aplikację i właśnie w ten sposób „ładuje” się swoje konto. Każde kolejne zakupy zbliżają do zebrania odpowiedniej liczby punktów gwarantujących zgarnięcie interesującej oferty.

PAYBACK zdał sobie sprawę z tego, że podobnych programów lojalnościowych jest coraz więcej.  Właściwie trudno jest dziś znaleźć choćby dyskont, który nie ma podobnej wariacji na temat zbierania punktów i wymieniania ich na zniżki. Z wieloma partnerami PAYBACK współpracuje, ale są też sklepy, które mają swoje własne programy. Rodzi się więc mały bałaganiarski problem – kart jest tyle, że szybkie znalezienie ich przy kasie wymaga czasu. Nawet posiadanie aplikacji nie rozwiązuje tego kłopotu, jeżeli programów jest bez liku. PAYBACK postanowił więc uporządkować tę kwestię.

Nowa usługa aplikacji to Portfel kart

Za sprawą nowej opcji aplikacja PAYBACK ma stać się wirtualnym portfelem, do którego trafiają wszystkie nasze karty z programów lojalnościowych. Klienci, którzy przyzwyczajeni są do uruchamiania PAYBACK podczas płacenia za tankowanie na stacji benzynowej czy kupowania biletu na film, mogą teraz korzystać z aplikacji przy skanowaniu kart lojalnościowych wielu sklepów. Nawet tych, które partnerami PAYBACK nie są. Na razie Portfel kart dostępny jest w aplikacji na Androida, ale wiosną przyszłego roku pojawi się również w aplikacji na iOS.

Dodawanie kart w aplikacji jest bardzo proste. Można zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy to skanowanie. Wystarczy wybrać z menu funkcję „Dodaj kartę” i albo wybrać sklep z listy, albo wpisać jego nazwę samodzielnie w wyszukiwarce. Następnie skanuje się kod kreskowy i gotowe.

Możliwe jest też ręczne dodanie karty. Wszystko odbywa się podobnie, tyle że zamiast skanować kod kreskowy sami wklepujemy numer karty.

Jednocześnie w Portfelu kart w aplikacji PAYBACK przechowywać można maksymalnie 35 kart

Korzysta się z nich tak samo, jak z tradycyjnych. Wybiera się w aplikacji opcję „Moja karta”, a następnie wskazuje, którą chce się pokazać osobie znajdującej się przy kasie. Na ekranie wyświetla się kod kreskowy bądź QR, taki sam, który widnieje na tradycyjnej fizycznej karcie.

Plusem nowej opcji w aplikacji PAYBACK jest więc wygoda. Jako że można przechowywać nawet 35 kart, te nie trafiają do naszego portfela, który dzięki temu nie wygląda jakby za chwilę miał eksplodować. Wszystko jest w jednym miejscu, nie musimy martwić się, że zapomnieliśmy „plastiku” lub też że nie możemy go znaleźć w stercie innych kart i dokumentów.

Nie są potrzebne też inne aplikacje – całość ląduje w miejscu, z którego i tak się korzysta zbierając punkty PAYBACK. Znam osoby, które rezygnują z programu lojalnościowego danego sklepu, bo nie chcą mieć w telefonie aplikacji, z której nie korzystają na co dzień. Portfel kart w PAYBACK ten dylemat rozwiązuje.

Z raportu Programy lojalnościowe, motywacyjne i wsparcia sprzedaży 2023 przygotowanego przez Marketer+ wynikało, że z co najmniej jednego programu lojalnościowego korzysta 62 proc. Polaków. Wśród ich zalet wymieniono to, że pozwalają uzyskać zniżki na zakupy, co rzecz jasna jest zachętą, aby uczestniczyć w kilku programach. PAYBACK za sprawą funkcji Portfel kart znacząco ułatwia proces i pozwala utrzymywać porządek w kartach, tak aby przy każdych zakupach mieć gwarancję, że zgarnie się punkty. Jest to bajecznie proste – wyciągamy telefon, uruchamiany aplikację, wybieramy potrzebną kartę i gotowe. Dzieje się to tak szybko i naturalnie, że stojący za nami nie zdążą się nawet zniecierpliwić.

Lokowanie produktu: Payback
Najnowsze
Zobacz komentarze