REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

TikTok pokazał, co oglądają Polacy. Oto twórcy, którzy bili rekordy

Wielkimi krokami nadchodzi koniec 2023 roku. TikTok z tej okazji opublikował zestawienie trendów z ostatnich 12 miesięcy.

12.12.2023
21:48
TikTok pokazał, co oglądają Polacy. Oto twórcy, którzy bili rekordy
REKLAMA

Na TikToku dominowały przeróżne treści, ale kilka kategorii się wyróżniło. Nie brakowało treści związanych z gęsią, wideo ASMR (przykładowo z otwierania paczek, składania komputerów).

REKLAMA

Trendy na TikToku w 2023 roku.

Podsumowanie kończącego się roku na TikToku obejmuje kilka kluczowych kategorii takich jak: uwielbiane wideo, playlista, wschodzące gwiazdy, gwiazdy muzyki, uwielbiane lokalnie, nauczył mnie TikTok oraz tylko na TikToku.

Każdego miesiąca 10,6 miliona użytkowników w Polsce ogląda i tworzy treści sportowe, edukacyjne i lifestyle’owe. W kategorii Uwielbiane Wideo na szczycie znaleźli się następujący twórcy:

W kategorii Playlista mamy najpopularniejsze utwory, które towarzyszyły użytkownikom tej platformy. Tutaj wytypowano trójkę twórców:

Jeśli chodzi o wschodzące gwiazdy, to wytypowano pięciu twórców, którzy zajmują się: prawem, gotowaniem, grami, tematyką lifestyle.

Gwiazdy Muzyki to kategoria, która obejmuje najpopularniejszych twórców muzycznych.

W kategorii Lokalnie uwielbiane wytypowano małe i średnie biznesy, które za sprawą TikToka zyskały rozgłos. Dzięki temu w 2023 roku stały się naprawdę rozpoznawalnymi markami pośród użytkowników w całej Polsce.

TikTok za sprawą swojego algorytmu może być narzędziem do pochłaniania wiedzy w najróżniejszych tematykach – m.in. historii, kosmosu, technologii. Przedstawiciele platformy mówią, że hasztag #EduTok został wyświetlony na całym świecie aż 172 miliardy razy. Najpopularniejsi twórcy kategorii Nauczył mnie TikTok w 2023 roku tłumaczyli dlaczego mamy zmianę czasu, jak rosną drożdże itp.

Ostatnią kategorią w zestawieniu jest Tylko na TikToku. Mamy tutaj pięciu twórców:

REKLAMA

Tak prezentują się trendy społeczności  na TikToku w Polsce. TikTok opublikował też zestawienie z globalnych trendów z 2023 roku z podsumowaniem, co ogólnie w 2023 roku było najbardziej popularne na całym świecie – nie tylko w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA