REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Social media

Nie tylko Spotify Wrapped. Jak sprawdzić muzyczne podsumowanie roku?

Czekaliście na Spotify Wrapped 2023? A może jesteście w drużynie Apple Music czy YouTube Music? Dla każdego znajdzie się podsumowanie odchodzącego roku w przedwczesnym prezencie świątecznym.

03.12.2023
14:05
Nie tylko Spotify Wrapped. Jak sprawdzić muzyczne podsumowanie roku?
REKLAMA

To będzie szok dla niektórych, ale rok 2023 zaraz się kończy. Zima, kwiecień, zaraz i lato zleci, wyjdzie kolejny iPhone - i tak od nowa. Ale jak skoczyć rok, chwaląc się gustem muzycznym? Mamy kilka opcji, bo ukochane przez wszystkich Spotify nie jest jedyną opcją z podsumowaniem roku!

REKLAMA

Spotify Wrapped 2023 to król podsumowań

To niekwestionowany król podsumowań: Spotify Wrapped. W 2023 r. wyczekiwaliśmy na jego nadejście, które jak zazwyczaj wydarzyło się na kilka dni przed końcem listopada. Fani mogli ruszyć do aplikacji, aby dowiedzieć się o tym, jak bardzo kochali Sanah czy Taylor Swift - oraz w niektórych przypadkach otrzymać specjalne podziękowania od twórców.

Oto jak uzyskać dostęp do Spotify Wrapped na rok 2023 w aplikacji mobilnej:

 1. Otwórzcie aplikację mobilną Spotify.
 2. Znajdźcie baner oznaczony jako "Twój Wrapped 2023" na głównym ekranie. Jeśli go nie widzicie, przejdźcie do górnego menu i przewińcie w lewo, aby znaleźć przycisk Wrapped.
 3. Kliknijcie baner lub przycisk Wrapped, aby uzyskać dostęp do waszego podsumowania roku.

A na laptopie/komputerze? Też jest łatwo:

 1. Otwórzcie stronę internetową Spotify.
 2. Zalogujcie się na swoje konto.
 3. Znajdźcie baner Spotify Wrapped 2023.
 4. Kliknijcie przycisk "Sprawdź" na banerze, aby przejść do Spotify Wrapped.
 5. Alternatywnie, możecie bezpośrednio odwiedzić stronę Spotify.com/wrapped, aby uzyskać dostęp do Spotify Wrapped na rok 2023.
 class="wp-image-4216694"
Baner Spotify Wrapped 2023 w aplikacji Spotify

I jak tam wasze podsumowanie roku?

Jak sprawdzić Apple Music Replay 2023?

Podsumowanie roku w usłudze Apple’a jest o tyle specyficzne, że sama playlista najczęściej odsłuchiwanych utworów jest dostępna praktycznie od początku roku. Stąd dla wielu użytkowników nie będzie to nic specjalnie nowego.

Chociaż bardziej szczegółowe statystyki - takie jak dokładna liczba odsłuchań poszczególnych piosenek czy albumów - są dostępne jedynie w Apple Music Replay. Jak dostać się do niego? To proste - wchodzimy na adres music.apple.com/pl/replay, logujemy się swoimi danymi i otrzymujemy wszystkie najważniejsze informacje. 

Alternatywnie - po wejściu do aplikacji mobilnej Apple Music w sekcji “Słuchaj teraz” będziecie mogli kliknąć kafelek “Replay - Twój rok w muzyce: posłuchaj i udostępnij”, który przeniesie was do muzycznego podsumowania roku.

 class="wp-image-4216517"
Apple Music Replay 2023 znajdziecie w sekcji "Słuchaj Teraz"

Nie będzie to tak zjawiskowe czy ciekawostkowe, jak Spotify Wrapped ale przynajmniej dowiecie się rzeczy o sobie!

YouTube Music też ma podsumowanie roku

YouTube Music wprowadził swój Przegląd roku 2023, idąc śladami Apple Music i Spotify. Cóż, nawet użytkownicy tej platformy muszą się podzielić wynikami ze słuchania muzyki.

Amatorzy YouTube Music mogą uzyskać dostęp do tej funkcji na Androidzie lub iOS klikając w zdjęcie profilowe i wybierając Twoje podsumowanie. Recap prezentuje spersonalizowane statystyki tj: liczba minut odsłuchanej muzyki, najlepsi artyści oraz szczegółowe informacje o najczęściej słuchanych muzykach. 

REKLAMA

Wprowadzono także nową funkcję, która wykorzystuje kolory z najpopularniejszych utworów, aby stworzyć spersonalizowaną okładkę twojego albumu. Ponadto użytkownicy mogą zobaczyć całkowitą liczbę odsłuchanych piosenek, topowe pięć playlist i albumy roku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA