1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Co pod choinkę dla programisty? Poznaj kilka rekomendacji!

Lokowanie produktu: euro.com.pl

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W związku z tą okazją wiele osób ma dylemat, co kupić swoim bliskim. Wybór prezentu nie należy do najłatwiejszych rzeczy, zwłaszcza jeśli mowa o osobie, która ma specjalistyczne zainteresowania. Zastanawiasz się, co może okazać się trafionym prezentem dla programisty? Podpowiadamy w naszym artykule!

08.12.2023
11:46
Co pod choinkę dla programisty? Poznaj kilka rekomendacji!
  1. Smartwatch – dużo możliwości w jednym małym urządzeniu
  2. Słuchawki bezprzewodowe – komfort użytkowania w każdym miejscu
  3. Mysz gamingowa – przyjaciel każdego fana wirtualnej rozrywki

Trafiony prezent dla programisty będzie łączył stylowy design i funkcjonalność.

Smartwatch – dużo możliwości w jednym małym urządzeniu 

Ktoś z rodziny albo znajomych pracuje w branży IT? Znasz osobę, która jest programistą i potrzebujesz dla niej prezentu? Poniżej przedstawiamy trzy prezentowe propozycje, które przydadzą się zarówno w domowym zaciszu, jak i w pracy.

Pierwszą propozycją jest nowoczesny zegarek. Smartwatche swoim wyglądem przypominają tradycyjne zegarki na nadgarstek. Są kompatybilne z większością telefonów. Zsynchronizowana aplikacja pozwala kontrolować każdą z funkcji smartwatcha, np. monitorować sen, odbierać SMS-y i sterować odtwarzanie utworów muzycznych. Wiele osób ceni te gadżety również za możliwość wykonywania płatności zbliżeniowych, funkcje sportowe, odbiornik GPS, licznik kalorii i czujnik tętna.

Smartwatch jest wielozadaniowym i niezwykle wszechstronnym urządzeniem, z którego chętnie korzystają zarówno osoby aktywne fizycznie, uprawiające sport i odwiedzające siłownię, jak również osoby ceniące wielofunkcyjne, nowoczesne gadżety do noszenia na co dzień. Dostępne w ofercie sklepowej inteligentne zegarki mają wiele przeróżnych aplikacji oraz bardzo przydatnych funkcji, które pozwalają szybciej i łatwiej wykonywać codzienne czynności oraz obowiązki

Smartwatche pełnią również funkcje nawigacji, komunikatora i terminarza. Natomiast osoby lubiące podróżowanie i ogólnie spędzanie czasu poza domem cenią ten gadżet za takie funkcje jak termometr, barometr, kompas i wysokościomierz. Takie funkcje są niezwykle przydatne w trakcie różnych wypraw. Opisywane urządzenie to dobry prezent dla programisty, ale również miłośnika nowinek technologicznych. Ten mały gadżet ułatwia codzienne funkcjonowanie. Obdarowana osoba na pewno doceni ten upominek.

Słuchawki bezprzewodowe – komfort użytkowania w każdym miejscu

Słuchawki bezprzewodowe są bez wątpienia przydatnym dodatkiem w codziennym życiu. Stają się coraz bardziej popularne wśród miłośników elektronicznych urządzeń, którzy cenią wygodę i mobilność. Tradycyjne słuchawki z kablem coraz częściej muszą ustępować swoim nowocześniejszym następcom, którzy oferują znacznie większą swobodę ruchu. Problem z zaplątanym przewodem? Zapomnij! Już nie trzeba się o to martwić. Niezależnie od warunków ich użytkowania słuchawki bezprzewodowe zawsze będą Ci przyjemnie służyć. Wśród najpopularniejszych opcji podłączania słuchawek wyróżniamy transmisję Wi-Fi oraz Bluetooth. Na rynku mamy dostępnych wiele modeli, a słuchawki bezprzewodowe występują w wielu wariantach. Wybór konkretnego modelu zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i gustu.

Mysz gamingowa – przyjaciel każdego fana wirtualnej rozrywki

Mysz gamingowa charakteryzuje się bardzo dobrą ergonomią i posiada sporo programowalnych przycisków. Oprócz tego może się pochwalić szybkim czasem reakcji, który jest rzeczą kluczową podczas zmagań na cyfrowym polu bitwy. Warto także pamiętać, że dzięki właściwie ułożonej dłoni na dobrze wyprofilowanym urządzeniu, ręka nie zmęczy się tak bardzo. To natomiast umożliwia skuteczne granie przez znacznie dłuższy czas, niż w przypadku zwykłych myszek komputerowych. 

W przypadku gier bardzo ważna jest natychmiastowa reakcja, dlatego polecana jest myszka gamingowa przewodowa, która ma opinię nieco szybszej od myszki bezprzewodowej, która ma optyczny sensor. Myszka do grania powinna także mieć możliwość szybkiego zmieniania ustawień DPI – zwiększania za pomocą przycisku szybkości przesuwania kursora.

Lokowanie produktu: euro.com.pl
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze