1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Jeżeli nie masz pomysłu na prezent, to mam radę: wszystkich łączy muzyka. Mam też kolejną

Lokowanie produktu: Top Hi-Fi & Video Design

Brak pomysłu na prezent to utrapienie, które zdarza się nawet gdy chodzi o bliskie i ukochane osoby. Ja mam na to sposób, wykorzystuję go od lat. Kiedy kompletnie nie wiem, co kupić danej osobie, sięgam do muzyki - na różne sposoby. Znacie kogoś, kto jej nie słucha? No właśnie.

11.12.2023
19:01
pomysł na prezent muzyka

Najlepszy prezent na święta? To zależy od obdarowywanej osoby, do każdej warto i należy podchodzić indywidualnie. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Czasem chodzi o ważną osobę, której warto zrobić przyjemność - a której za dobrze nie znamy. Innym razem może chodzić o kogoś bliskiego, kto już wszystko ma, więc i tu podobny problem z podarkiem. Moim wytrychem jest muzyka.

Na muzykę podatna jest większość społeczeństwa, większość też w jakiś sposób się nią pasjonuje. Niektórzy są wręcz fanami niektórych wykonawców, inni po prostu lubią, jak w tle słychać jakiś przyjemny beat i melodię. Co prawda istnieją też i osoby na to kompletnie niewrażliwe - ale są w zdecydowanej mniejszości.

Muzyczny prezent może przyjąć dwie formy: nieco bardziej osobistą i ogólną. Przez osobistą mam na myśli konkretne wydawnictwo muzyczne. Tego rodzaju prezent jest jednak trudny, bowiem równie trudno znaleźć wydawnictwo, które obdarowywana osoba doceni. Na dodatek w epoce streamingu fizyczne wydania muzycznych albumów mocno straciły na znaczeniu i wartości - a nie każdy ma w domu gramofon, by odtworzyć efektownie zapakowanego winyla.

Do odtwarzania winyli potrzebny jest bez wątpienia gramofon. Taki jak Audio-Technica AT-LP120X-USB

Ta ostatnia myśl naprowadza jednak na stosowne rozwiązanie. Jeżeli to bliska lub ważna osoba (a więc budżet na prezent jest większy niż na jakiś drobiazg), a nie jest jasne co jej kupić - to sprzęt do muzyki ta osoba doceni zawsze. Ale to zawsze. Czy to porządne kolumny do domu, gramofon do winyli, porządne słuchawki, zestaw stereo hi-fi? Jedyne na co warto uważać, to metraż mieszkania obdarowywanej osoby - duże wymiarowo prezenty mogą być u niektórych kłopotliwe. Na tym ograniczenia się jednak kończą, bo taki prezent doceni niemal każdy. I sprawi on większości ogromną radość.

Jak kupować sprzęt muzyczny na prezent?

Podejścia są dwa. Pierwszy przypadek to zakup celowy. Być może z danych źródeł wiadomo, że danej osobie czegoś brakuje. Na przykład marzą jej się porządne słuchawki lub je niedawno zgubiła. Jeżeli wymarzony model jest znany, sytuacja nie wymaga szerszego doradztwa. Za pomocą porównywarek cenowych należy znaleźć najlepszą ofertę - i załatwione. Gorzej, gdy nie wiadomo o jaki model konkretnie chodzi. Za chwilę do tego wrócimy.

Drugą z sytuacji jest brak konkretnego pomysłu lub potrzeby. Znany jest tylko budżet na prezent, ale na tym dane do wykorzystania się kończą. W tej sytuacji - a także tej wskazanej pod koniec poprzedniego akapitu - odradzam poszukiwania polegające wyłącznie na przeglądaniu internetowych ofert. Przynajmniej, jeśli nasze pojęcie o sprzęcie audio oceniamy nie wyżej niż ponadprzeciętne. Tu warto udać się do sklepu stacjonarnego, w którym pracuje kompetentna obsługa, porządnie przeszkolona w tematyce domowego audio. Nieraz przekonałem się, że rady takich osób potrafią być bardzo cenne - nie tylko jako lek na brak kreatywności, ale też potrafią wskazać dużo sensowniejsze wybory w kwestii jakości czy ceny.

Z czystym sumieniem mogę polecić sieć salonów, do których zawsze się przy takich okazjach wybieram. Sieć poznałem przy okazji realizowania materiałów na Spider’s Web w przeszłości, ale od tego czasu wywołała na mnie na tyle duże wrażenie, że nie przestałem do jej sklepów zaglądać prywatnie. Chodzi o Top Hi-Fi & Video Design.

Porządne kolumny podłogowe pozwolą odkryć ulubione piosenki na nowo. Tu Indiana Line Diva 5

Niezależnie od odwiedzonego salonu, zawsze mogłem liczyć na bardzo szeroki asortyment sprzętu w dowolnej półce cenowej - od tej przystępnej, do tej dającej się określić jako absurdalna. Co więcej, nie było nigdy żadnego problemu z demonstracją sprzętu. Dla mnie to ważne, niezły sprzęt audio to odczuwalny wydatek dla portfela, więc lubię sprawdzać ewentualne wątpliwości przed zakupem. Przede wszystkim jednak mogłem liczyć na obsługę. Jakie kolumny do danego gramofonu mają sens? Jakie nie, skoro obdarowywana osoba ma malutkie pokoje? Czy ten soundbar fajnie brzmi, czy to tylko gadżet? Które z tych bezprzewodowych słuchawek mają najlepsze ANC? Zawsze wiedzą. Zawsze.

Na dodatek, z tego co czytam na ich blogu, dziewczyny i chłopaki z Top Hi-Fi & Video Design będą gotowi na przedświąteczną gorączkę. Wydłużyli godziny otwarcia salonów sieci, w tym w soboty i w niedziele handlowe. Czyli że nawet kolejek nie będzie, bo powinno starczyć czasu, by wszystkich obsłużyć. Oczywiście można też liczyć na liczne świąteczne promocje.

Co to znaczy muzyczny prezent na Święta?

To, jak już kilkukrotnie zaznaczałem wyżej, nieco zależy od znajomości obdarowywanej osoby. Najbardziej uniwersalnym prezentem wydają się porządne słuchawki, bowiem te doceni osoba słuchająca muzyki i w domu, i w ruchu. Z tego co widzę, w Top Hi-Fi & Video Design aktualnie świetnie wycenione są produkty marki Bowers & Wilkins. Nauszne Px7 S2 wyglądają rewelacyjnie, brzmią jeszcze lepiej, mają wyjątkowo skuteczny mechanizm ANC, a na dodatek są cudownie wygodne. Jeżeli to osoba aktywna, to prawdopodobnie ucieszyłaby się też ze słuchawek dousznych, które można zabrać na jogging lub siłownię. B&W wydało na rynek znakomite PI7 S2 - sam nie mogłem uwierzyć jak potężny dźwięk potrafią generować takie maleństwa.

 class="wp-image-4244069" width="834"
Uniwersalny, gustowny, praktyczny prezent. Słuchawki Bowers & Wilkins Px7 S2

Jeżeli obdarowywaną osobę znamy bliżej i wiemy, że taki prezent nie będzie źródłem kłopotów związanych z miejscem w domu na taki sprzęt, to porządny zestaw stereo zapewni radość każdemu, kto lubi dla frajdy słuchać muzyki i cieszyć się jej brzmieniem. Na przykład zestaw Yamaha R-N800A + kolumny Diva 5 to połączenie nowoczesnego amplitunera sieciowego z wysokiej klasy kolumnami podłogowymi. Diva 5 charakteryzują się eleganckim wzornictwem, wysoką jakością wykonania i naturalnym, zrównoważonym brzmieniem, idealnym do różnych gatunków muzycznych. R-N800A pozwala na dostęp do muzyki z wielu różnych źródeł, w tym serwisów streamingowych, plików dźwiękowych o wysokiej rozdzielczości, radia internetowego, Bluetooth, AirPlay, Spotify Connect i innych.

Wyżej w tekście zahaczyliśmy o winyle. Fan dowolnego gatunku muzycznego doceni bycie obdarowanym winylowym unikatowym wydawnictwem danego wykonawcy, ale by mógł to zrobić, musi mieć gramofon. To przecież genialny prezent. A w Top Hi-Fi & Video Design, jak widzę, jest bardzo dobra cena na Audio-Technica AT-LP120X-USB. Jest to udoskonalona wersja modelu AT-LP120-USB, który ma nowy silnik DC z napędem bezpośrednim, regulowaną kontrolę anty-skatingu i wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy. Można go podłączyć do komputera za pomocą wyjścia USB lub do systemu stereo za pomocą wyjścia RCA. Gramofon ma także funkcje takie jak przycisk start/stop, stabilizację prędkości obrotowej, oświetlenie igły i zdejmowaną pokrywę przeciwpyłową.

Inną podpowiedzią, jaka przychodzi mi do głowy, to głośniki aktywne. Takie jak AudioPro A28. Można je używać do odtwarzania muzyki z różnych źródeł, takich jak AirPlay 2, Google Cast, Spotify Connect, Bluetooth, RCA lub optyczne. Można je także podłączyć do telewizora za pomocą wejścia HDMI ARC i korzystać z funkcji wirtualnego dźwięku przestrzennego. Głośniki mają elegancką obudowę z płyty MDF i magnetyczne maskownice, które można zdejmować. Są kompatybilne z systemem multiroom Audio Pro, AirPlay 2 i Google Cast.

Muzyka podbiła świat, światową sztukę i większość serc. A muzyczny prezent podbije serce ważnej dla ciebie osoby.

Muzyka jest uniwersalnym językiem, który może wyrażać i budzić różne emocje, wspomnienia i skojarzenia. Niektórzy ludzie uważają, że muzyka łączy ludzi ponad podziałami kulturowymi, narodowymi czy religijnymi, ponieważ każdy może odczuwać piękno i harmonię dźwięków. Muzyka może pomagać w leczeniu, relaksie, nauce, motywacji czy poprawie nastroju.

Muzyka to takie niezwykłe coś, co niezależnie od kultury jest czymś pozytywnym, uniwersalnym i wspólnym dla wszystkich. Jedni ubóstwiają jazz, inni preferują dzikość heavy-metalu, jeszcze inni ubóstwiają subtelność symfonii - a jeszcze inni czerpią radość i energię z disco-polo, w czym nie ma absolutnie nic złego. Nadal wątpisz, że coś fajnego i związanego z muzyką to zły prezent? To poczekaj na reakcję obdarowanej osoby. Ja tego wytrychu używam już od lat - i zawsze działa.

Lokowanie produktu: Top Hi-Fi & Video Design
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze