REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Nikt nie lubi wolnego internetu i drogich telefonów. Nieoczywiste pomysły na prezenty w Play

Lokowanie produktu: Play

Jeżeli jesteś św. Mikołajem, Gwiazdorem lub Gwiazdką, proponuję ci pamiętać, że Play na Święta jest cały w prezentach. Jak o tym nie zapomnisz, to znajdziesz pomysły na nieoczywiste prezenty dla siebie samego i całej rodziny.

08.12.2023
9:19
sieć komórkowa Play
REKLAMA

Gdyby grudzień dało się nazwać inaczej, mógłby nazywać się dylemat. Nadejście zimy wiąże się z rozterkami. Zastanawiamy się, co kupić członkom rodziny z okazji nadchodzących Świąt. Jak sprawić, by wszyscy byli zadowoleni, a nie tylko nieliczni?

W Play znajdziemy oferty, które ułatwią proces wyboru. Czekają tam telefony w cenach obniżonych o 50 proc., a także coś, na czym skorzysta cała rodzina. Nie znam osób, które nie ucieszyłyby się z nowego telefonu. Nie znam też takich, które lubią powolne łącza internetowe. Mało kto odmawia wspólnego oglądania Kevina sam w domu po raz setny lub Gorączki tysięczny raz. W Play dostępne są oferty, która pozwalają na obniżenie kosztów świątecznych prezentów, albo na odłożenie tych kosztów w czasie.

Telefony za 50 proc. ceny to prezent także dla obdarowującego

Synu, weź mi to wyłącz, coś mi tu wyskakuje. Wiele osób już kupiłoby rezydencję od Billa Gatesa, gdyby dostawały jednego dolara za każdym razem, gdy słyszą podobną prośbę w Święta. Przy świątecznym stole trzeba być ekspertem dla osób niezainteresowanych technologiami, a co najmniej doradcą, bo pytanie, jaki telefon kupić, też pada dość często. Nie ma na nie lepszej odpowiedzi, niż "taki za połowę ceny". A da się tak odpowiedzieć po wyborze przecenionego o połowę telefonu wraz z abonamentem od sieci Play.

Nie trzeba wtedy podawać setek wymyślnych argumentów, których nikt nie słucha, tylko można zająć się jedzeniem barszczu. Gdyby przypadkiem argumenty były potrzebne, to w ofercie Play nie będzie o nie trudno. Objęte promocyjną ceną są na przykład takie telefony jak Samsung Galaxy S22 za 1999 zł, czy Redmi Note 12 Pro 5G za 999 zł.

Te telefony są dostępne wyłącznie z abonamentem M, L lub Hombox. Odpadają więc rozważania typu, co się bardziej opłaci, bo przecież pytający o radę może się upierać, że prepaid wystarczy. Ktoś zacznie używać nowego telefonu za połowę ceny, a obdarowujący nie będzie musiał analizować wariantów cenowych, kosztem stygnących pierogów, ani później doładowywać konta.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby nowy telefon zapakować i położyć pod choinką dla siebie samego. Można wtedy ucieszyć się drugi raz, bo pierwszy był, gdy skorzystało się z oferty zakupu telefonu przecenionego o 50 proc. wraz z abonamentem. 

Jeśli obdarowujący nie ma nikogo do obdarowania telefonem w cenie niższej o połowę, może go sprezentować samemu sobie. A może ma, ale i tak woli dać go sobie, bo spodziewa się kolejnych skarpetek. Przy wyborze abonamentu L i telefonu Samsung Galaxy S22, będzie płacić miesięcznie 127,50 zł. 65 zł za abonament i 62,50 zł za telefon. Opłatę na start w wysokości 499 zł można rozłożyć na raty. W ramach abonamentu L dostanie internet bez limitu danych i prędkości przez pierwsze 12 miesięcy (a potem 240 GB) oraz nielimitowane rozmowy i SMS-y. Umowę zawiera się na 24 miesiące.

Nie jest to koniec prezentowych możliwości dostępnych w Play. Smartfon można uznać za prezent indywidualny, niezależnie od tego, czy obdarujemy członka rodziny, czy samego siebie, ale telewizja i światłowód już takimi nie są. To prezent grupowy, dla całej rodziny.

Telewizja i światłowód w prezencie przez pierwszy rok

Przez rok nie będziemy płacić za usługi — jak tak powiesz dorosłemu członkowi swojej rodziny (bo młodzi nie docenią), to nawet nie będzie słuchał za co. Można przez rok nic nie płacić, korzystając z oferty na telewizję i światłowód od Play. Przy umowie na 24 miesiące pierwszy rok korzystania z obu tych usług łącznie dostajemy w prezencie.

Po wybraniu oferty "Na rok w prezencie" dostaniemy do 172 kanałów telewizyjnych i łącze światłowodowe, niezależnie od wariantu, na jaki się zdecydujemy. 172 kanały to dużo kanałów, nawet to policzyłem. Gdyby na oglądanie każdego kanału poświęcać dwa dni, nie udałoby nam się obejrzeć wszystkich dostępnych przez pierwszy rok, który dostajemy w prezencie.

Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Po upływie roku, dotychczasowi klienci Play będą płacić 105 zł miesięcznie, jeśli wybrali prędkość do 600 Mb/s i kanały telewizyjne w liczbie do 172. Umowę zawiera się na 24 miesiące, a płaci się tylko przez drugi rok. Pakiet z większą liczbą kanałów nie jest dostępny, ale dla szczególnie wymagających przygotowano wyjątkowo szybkie połączenie światłowodowe.

Dość wesołe to czasy, gdy można przez rok korzystać ze światłowodu z maksymalną prędkością przesyłu do 5 Gb/s i nic wtedy nie płacić. Dopiero po roku miesięczna opłata będzie wynosić 155 zł miesięcznie (dla klientów Play). Małoletni członkowie rodzin mogą nie docenić braku opłat, ale szybkość i stabilność połączenia światłowodowego oraz minimalne opóźnienia, powinni już uznać za atrakcyjne. Można zapewnić rodzinie szybką i stabilną łączność, a samemu skorzystać z rocznych wakacji od opłat. Sprawy formalne nie powinny powstrzymać osób, które zdecydują się obdarować rodziców lub dziadków.

Niezależnie od wybranego przez nas wariantu telewizji i światłowodu objętego promocją, otrzymamy nowy model dekodera — Play Box TV oraz Router Play Box Net. Będzie to dekoder oparty na Android TV z dostępem do aplikacji i gier, który zapewni obraz 4K ze wsparciem Dolby Vision. Telewizor i dekoder obsłużymy jednym pilotem, który da nam szybki dostęp do ulubionych serwisów streamingowych, dzięki dedykowanym przyciskom.

Wprawdzie najlepszym prezentem dla samego siebie wydaje się nowy smartfon, ale ja chyba postawię na nowe łącze internetowe. Dotychczasowy dostawca tak zepsuł mi świąteczny nastrój, że chętnie rok odpocznę od płacenia, a rodzina będzie mi wdzięczna.

Sprawdź ofertę Play:
Światłowód i telewizja
Promocje na smartfony
Twój świat rozrywki
Lokowanie produktu: Play
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA