1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

W telefonie założysz Konto Mieszkaniowe. Tak, w Banku Pekao załatwisz to bez wychodzenia z domu

Lokowanie produktu: Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. ponownie zaskoczył i jako pierwszy na rynku wprowadził dla swoich klientów możliwość założenia Konta Mieszkaniowego bez wychodzenia z domu. Wystarczy mieć komputer lub smartfon z dostępem do internetu. To kolejny ogromny krok, który sprawia, że klienci mogą ograniczyć wizyty w placówce banku do minimum.

21.12.2023
16:00
bank pekao

Konto Mieszkaniowe to rozwiązanie, które zostało stworzone, aby klienci mogli oszczędzać na swoje pierwsze mieszkanie, zyskując przy tym atrakcyjne oprocentowanie oraz dodatkową premię mieszkaniową. Korzystając z rozwiązania, przy regularnym odkładaniu środków na cel mieszkaniowy, jesteśmy w stanie szybciej, wygodniej i rozsądniej gromadzić środki (a nie w przysłowiowej skarpetce).

Klienci Banku Pekao założą Konto Mieszkaniowe online nawet przy pomocy smartfona

Założenie Konta Mieszkaniowego przez internet w Banku Pekao S.A. jest możliwe przez smartfona poprzez aplikację PeoPay lub komputer za sprawą strony internetowej bankowości elektronicznej Pekao24.

Zarówno w aplikacji, jak i w bankowości elektronicznej będziemy musieli najpierw się zalogować. A co dalej? W przypadku aplikacji, gdy już będziemy w panelu głównym, należy znaleźć sekcję "Dla Ciebie" – domyślnie znajduje się ona tuż pod ostatnimi transakcjami, gdzie będzie czekał na nas guzik "Oferta", po którego wybraniu czeka na nas kafelek "Konta" (znajdujący się po lewej stronie, drugi od góry), a w sekcji "Indywidualne" znajduje się przycisk Konto Mieszkaniowe. Po kliknięciu ikony trzeba wypełnić wniosek i gotowe. Tak, to takie proste.

Natomiast jeśli chcemy założyć Konto Mieszkaniowe online bez wychodzenia z domu przy pomocy laptopa lub komputera, to trzeba będzie wybrać zakładkę "Oferty i wnioski", kliknąć ikonę "Konta" i tam wyszukać Konto Mieszkaniowe oraz oczywiście wypełnić wniosek.

Kto może skorzystać z oferty? Propozycja Konta mieszkaniowego skierowana jest do klientów Banku Pekao, którzy w dniu zawarcia umowy prowadzenia rachunku mają minimalnie 13 lat, ale nie ukończyli 45 lat oraz - co bardzo ważne - nie są właścicielami domu lub mieszkania. Takie konto może być prowadzone tak naprawdę przez bardzo długi czas, bo aż 10 lat. Jedynym głównym wymogiem względem klienta otwierającego konto mieszkaniowe jest to, aby regularnie odkładał kwoty w przedziale od 500 zł do 2000 zł każdego miesiąca. Bank do środków będzie dopisywał odsetki brutto, czyli bez pobierania i naliczania podatku dochodowego.

Wprowadzenie możliwości założenia Konta Mieszkaniowego online to kolejny krok w rozwoju zdalnego modelu dystrybucji oferty i obsługi klienta. W dzisiejszym zabieganym świecie znalezienie chwili czasu, aby odwiedzić oddział, może okazać się nie lada wyzwaniem. W związku z tym, jako pierwsi na rynku, wychodzimy naprzeciw klientom, którzy wolą bankować online, dając im dostęp do jeszcze szerszej oferty poprzez udostępnienie otwierania Konta Mieszkaniowego w bankowości mobilnej PeoPay  

- mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych.

Wysokie oprocentowanie oraz dodatkowa premia

Dodajmy, że to bardzo dobry moment na założenie Konta Mieszkaniowego w Banku Pekao i powiązanie go z Promocją Powitalną, która jest dostępna do 8 stycznia 2024 roku. Zostanie nią objęty każdy klient, który założy tego typu rachunek - promocja gwarantuje oprocentowanie 5,5 proc. w skali roku od całości zgromadzonych środków przez okres 6 miesięcy. Oczywiście od daty utworzenia Konta Mieszkaniowego.

Ale to nie wszystko. Klienci oszczędzający na Koncie Mieszkaniowym, mogą liczyć na premię mieszkaniową, która jest wypłacana z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Premia jest naliczana za każdy rok przy użyciu wskaźnika, który jest uzależniony  od wysokości inflacji lub wzrostu średniej ceny metra kwadratowego mieszkania w minionym roku, gdzie na korzyść posiadacza przyjmuje się wyższą z tych dwóch wartości. To można rzec zabezpieczenie, które zapobiega utracie wartości środków zgromadzonych przez klienta w dłuższym terminie.

Lokowanie produktu: Bank Pekao S.A.
Najnowsze
Zobacz komentarze