1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Szukasz pomysłu na prezent? Zobacz narzędzia RYOBI

Lokowanie produktu: RYOBI

Zbliża się piękny czas w roku, gdy będziemy obdarowywać się prezentami. Nie ma jednak sensu czekać z ich zakupem do ostatniej chwili, ponieważ w RYOBI trwa właśnie Black Week, w trakcie którego możemy kupić prezenty dla majsterkowicza oraz miłośnika prac ogrodowych znacznie taniej. 

27.11.2023
9:00
Szukasz pomysłu na prezent? Zobacz narzędzia RYOBI

Żaden majsterkowicz nie może się obejść bez wkrętarki. To podstawowe narzędzie, dzięki któremu można wykonać zdecydowaną większość prac domowych, a także hobbistycznych. Dodajmy do tego, że nadchodzi zima, czyli najlepszy okres na zajęcie się majsterkowaniem. Skręcanie mebli domowych, łączenie poszczególnych elementów, budowa mebli ogrodowych, a także okazyjne wiercenie - wszędzie tam przydaje się wkrętarka. W ofercie RYOBi znajduje się model RDD18X-0, który doskonale sprawdzi się w każdym warsztacie. 

To bezszczotkowe urządzenie jest najmocniejszą wkrętarko-wiertarką w ofercie producenta. Moment obrotowy wynosi imponujące 95 Nm. Brak szczotek to dłuższa żywotność urządzenia, dłuższy czas pracy i wyeliminowanie tarcia silnika. 

Wiertła i bity umieszcza się w samozaciskowym uchwycie o średnicy 13 mm, co pozwala na używanie naprawdę dużych wierteł do drewna i metalu. Dzięki dwubiegowej przekładni i 24 ustawieniom momentu obrotowego użytkownicy mają pełną kontrolę nad mocą i obrotami, dzięki czemu nie będą im straszne nawet bardziej wymagające prace. W wierceniu pomaga boczna rączka, która zapewnia pełny chwyt, niezależnie od tego czy wiercimy w drewnie, czy w metalu. Dodajmy do tego, że urządzenie jest lekkie, bez akumulatora waży zaledwie 1,7 kg, a z akumulatorem 2,5 kg. 

A może czas na klucz udarowy?

W pierwszej chwili wybór tego narzędzia może wydawać się zaskakujący, bo po co komuś klucz udarowy. Tymczasem jest to narzędzie, które otwiera przed nami nowe możliwości w kwestii prac, jakie możemy wykonać w domowym warsztacie. Ten prezent sprawdzi się doskonale jeżeli obdarowywany interesuje się maszynami, motoryzacją i lubi samodzielnie naprawiać swoje pojazdy. Bezszczotkowy klucz udarowy pomoże przy wymianie kół, przy pracach związanych z remontem silnika, wymianą części, a także podczas regularnego doglądania samochodu.

Dzięki momentowi obrotowemu wynoszącemu aż 450 Nm żadna śruba nie będzie stawiała oporu. Ukłonem w stronę użytkowników jest kilkustopniowa regulacja momentu obrotowego, w tym specjalne ustawienia dla kół samochodowych oraz tryb automatycznego stopu, który ochroni śruby przed zerwaniem gwintu. Częstotliwość udaru wynosi 4200 ud/min. Waga urządzenia to zaledwie 1,2 kg. Kompaktowe wymiary sprawiają, że kluczem da się podejść nawet w najbardziej niedostępne miejsca. Do prac w komorze silnika przyda się zintegrowane światła LED Tri-Beam, które oświetlają obszar roboczy. 

Klucz udarowy RIW18C-0 w ramach promocji Black Week kosztuje aż o 46 proc. taniej, tj. 449 zł. 

Młotowiertarka dla majsterkowicza, który lubi trudne wyzwania

Są majsterkowicze, dla których wiertarko-wkrętarka ma zbyt małą siłę i możliwości. Oni z racji wykonywanego zawodu lub w związku z preferowanym hobby oczekują dużej mocy i ogromnej wydajności. To właśnie dla nich RYOBI przygotowało bezszczotkową młotowiertarkę. Jej możliwości są ogromne - za jej pomocą można wiercić w drewnie, ceramice, metalu, betonie a także podkuwać przy użyciu płaskiego dłuta. Można nią wiercić otwory o średnicy do 26 mm w murze i 30 mm w drewnie, co jest imponującym wynikiem. 

Energia udaru wynosi aż 2,5 J, a częstotliwość udaru to 5000 ud/min, natomiast prędkość wynosi 1400 obr/min. Użytkownik może ustawić jeden z czterech trybów pracy, co pozwala na pełną kontrolę przy wykonywaniu prac. Wyboru trybu dokonuje się za pomocą wygodnego pokrętła. Obszar roboczy oświetlony jest za pomocą diod LED. 

Dużym ułatwieniem jest szybkozaciskowy system szczękowy SDS+, który pozwala na szybką wymianę wierteł i dłut, bez konieczności używania dodatkowego klucza do dokręcania. Ta młotowiertarka jest najszybszą wiertarką oferowaną przez japońskiego producenta. Każdy obdarowany takim prezentem ucieszy się na widok gustownego urządzenia, które sprawdzi się nawet przy najtrudniejszych wyzwaniach. 

A co jeżeli obdarowywany uwielbia prace w ogrodzie?

Wtedy może mu się przydać piła łańcuchowa RY18CSX30A z prowadnicą o długości 30 cm. Za jej pomocą można przycinać gałęzie, krzewy, pnie, a nawet wycinać drzewa. Dzieje się to za sprawą wydajnego silnika, który pozwala łańcuchowi osiągnąć prędkość tnącą na poziomie 13,2 m/s. Sama obsługa łańcucha jest ograniczona do minimum, bo RYOBI zastosowało beznarzędziowy system jego regulacji. 

Piły elektryczne mają ogromną przewagę nad piłami spalinowymi - nie trzeba się zastanawiać nad proporcjami mieszania paliwa, tak żeby otrzymana mieszanka była odpowiednia dla danego silnika. Ponadto brak silnika spalinowego ułatwia pracę pod dowolnym kątem, czego nie zrobi się w tradycyjnej pile łańcuchowej. Nie mówiąc już o łatwości uruchamiania. Każdy, kto kiedykolwiek korzystał z tradycyjnej piły wie jak męczące bywa odpalanie za pomocą sznurka, przestawianie zapłonu z pozycji ssania, do pozycji startowej itd. Tymczasem w pilarce RYOBI wystarczy wcisnąć przycisk i jest gotowa do działania. Mniejsze rozmiary i bardziej kompaktowy korpus sprawiają, że piły używa się wygodniej, manewrowanie jest łatwiejsze, a ręka nie boli od trzymania ciężkiego sprzętu. Piła łańcuchowa RYOBI korzysta również z technologii Whisper, której zadaniem jest redukcja hałasu w celu ochrony słuchu i otoczenia. Innym rozwiązaniem z zakresu bezpieczeństwa jest specjalny hamulec łańcucha, który wyłącza go w mgnieniu oka jeżeli dojdzie do przypadkowego odbicia. 

Zbliża się zima, więc dobrym pomysłem jest odśnieżarka RY18ST25A

Nie ma na świecie człowieka, który kocha odśnieżać łopatą swoją posesję. Tymczasem nieuchronnie zbliża się okres, gdzie jest to wymagane nawet kilka razy dziennie przy intensywnych opadach śniegu. Ktoś, kto mieszka w domu na pewno ucieszy się z prezentu w postaci odśnieżarki akumulatorowej. Szerokość odśnieżania wynosi aż 25 cm, a głębokość śniegu, z którym poradzi sobie odśnieżarka to 15 cm. Oznacza to, że nawet po długiej nocy nie będzie problemu z odśnieżeniem podjazdu, ścieżek, tarasu czy werandy. 

Każdy wie jak zdradziecki bywa zalegający śnieg i uciążliwy w poruszaniu się. Odśnieżarka RYOBI sprawia, że zapomnicie o trudach związanych z zimowymi aspektami mieszkania w domu. 

Śnieg wyrzucany jest nawet na odległość 6 m, co sprawia, że oczyszczone miejsce szybko nie zostanie zasypane nawianym śniegiem. Dzięki obudowie akumulatora o stopniu ochrony IPX4 odśnieżarki można używać nawet podczas opadów śniegu, bez ryzyka porażenia prądem lub uszkodzenia urządzenia. Odśnieżarka jest bardzo wydajna - akumulator 4Ah pozwala na odśnieżenie do 100 m2 powierzchni na jednym ładowaniu.

Odkurzacz Swift Clean RDC18 będzie idealnym prezentem dla każdego

Jednym z ciekawszy pomysłów na prezent jakie można znaleźć w ofercie RYOBI jest odkurzacz piorący Swift Clean, który oferuje wygodne czyszczenie bez absolutnie żadnych przewodów. Nie ma przy tym problemów z rodzajem odkurzanej powierzchni, poradzi sobie zarówno z dywanami, tapicerką, jak i wnętrzem samochodu. Usuwa zakurzenia, brud, zabrudzenia i plamy, a dzięki szczotce rolkowej wychodzi mu to bardzo łatwo. Trudniejsze plamy usuwa dzięki trójfazowemu działaniu obejmującemu spryskanie zabrudzonej powierzchni, szorowanie i odkurzanie. W efekcie otrzymujemy czystą powierzchnię bez żadnych zabrudzeń. 

Odkurzacz jest kompaktowy, waży zaledwie 2,5 kg. Mimo niewielkich wymiarów ma siłę ssania na poziomie 17 IOW, a jego wydajność wynosi 13 AW W. Przepływ powietrza to natomiast 480 l/min

Odkurzacz Swift Clean jest przy tym bardzo łatwy w czyszczeniu. Wszystkie jego elementy można wyjąć i umyć w zmywarce, dzięki czemu zawsze mamy czyste urządzenie gotowe do pracy. Atutem urządzenia jest bardzo dobra wydajność na jednym ładowaniu, np. akumulator 5Ah pozwala nawet na 60 minut pracy.

Wszystkie te narzędzia łączy akumulator

Dzięki zastosowaniu systemu RYOBI One+ jeden akumulator pasuje do wszystkich urządzeń obsługujących ten system. Dzięki temu nie trzeba kupować kolejnych akumulatorów, które kosztują swoje, tylko wystarczy nam jeden, żeby wszystkie sprzęty działały. Nie dość, że jest to oszczędność czasu, to jest to wygoda użytkowania. Nie musimy pamiętać o ładowaniu każdego urządzenia osobno, wystarczy, że mamy naładowany akumulator, którego używamy jako podstawowego. Firma RYOBI wykorzystuje ten system od 27 lat i stale go udoskonala, a już teraz jeden akumulator może obsługiwać ponad 200 najróżniejszych urządzeń. Znacząco ułatwia to rozbudowę swojego warsztatu. System akumulatorowy ma również zalety podczas właściwej pracy - omija nas kłopot z kablami, przedłużaczami itd. Sami decydujemy jakiej wielkości akumulator chcemy kupić, żeby jak najlepiej sprawdzał się w naszych zastosowaniach. 

Same akumulatory pracują w oparciu o technologię Intellicell, dzięki której rozpoznają w jakim urządzeniu są aktualnie używane. Dzięki temu ich moc jest wykorzystywana w najlepszy możliwy sposób, który zapewnia długi czas pracy i maksymalną wydajność. 

Ale najlepsze jest zupełnie coś innego

Nikt nie sprawdza tego, komu kupujemy ten prezent, dlatego z czystym sumieniem możemy kupić narzędzia RYOBI do własnego warsztatu. W końcu kto najlepiej nas zna, jak nie my sami?

Lokowanie produktu: RYOBI
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze