REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Apple nie chciał tego zrobić. Producent telefonów z Androidem robi przeszczep ważnej aplikacji z iPhone'ów

Wiele wskazuje na to, że jeden z producentów smartfonów z systemem Android znalazł sposób na problem braku kompatybilności wiadomości iMessage. Podziały na zielone i niebieskie dymki odejdą w zapomnienie dzięki nowemu rozwiązaniu.

14.11.2023
21:31
iMessage Apple RCS
REKLAMA

Jako że Apple pozostaje konsekwentny w zachowywaniu własnych technologii dla autorskiego sprzętu, to nie jest chętny do wprowadzenia standardu RCS, znanego ze smartfonów na Androidzie, do iMessage. Dla Google'a taki scenariusz byłby najlepszy, ale porzucenie technologii rozwijanej od ponad 10 lat wydaje się absurdalne. Użytkownicy na tym tylko tracą, natomiast Nothing wpadł na genialny sposób. Z którego skorzystają tylko nieliczni.

REKLAMA

Koniec podziału na zielone i niebieskie dymki. Nothing Phone kompatybilny z wiadomościami iMessage

Nothing, czyli producent smartfonów z Androidem, opracował nową aplikację Nothing Chats. Ta powstała z firmą Sunbird Messaging i gwarantuje coś, czego ani Apple, ani Google nie było w stanie zapewnić - obsługę wiadomości iMessage na smartfonach z Androidem. Jest to równocześnie pierwszy producent telefonów na rynku, który gwarantuje takie rozwiązanie.

Aplikacja usunie podział związany z zielonymi i niebieskimi dymkami - teraz wysyłając wiadomość ze smartfona z Androidem na iPhone'a, odbiorca zobaczy również niebieski dymek. Oczywiście poza kolorem bąbelka oprogramowanie ma zapewnić funkcje takie jak czaty grupowe, wskaźniki pisania w czasie rzeczywistym, udostępnianie zdjęć w pełnej rozdzielczości, a także wiadomości głosowe.

Na początku Nothing Chat zostanie udostępniony w wersji beta, więc niektóre funkcje, na przykład potwierdzenie przeczytania wiadomości, reakcje i odpowiedzi na wiadomości, będą dostępne w późniejszym czasie. Jako że jest to aplikacja firmy Nothing, to oczywiście usługa trafi wyłącznie do użytkowników Nothing Phone (2) - już w ten piątek, 17 listopada.

Mechanizm wysyłania wiadomości przez Nothing Chat ma być bezpieczny

Platforma wykorzystuje opatentowany przez Sunbird mechanizm, który tworzy i weryfikuje identyfikator Apple ID na innym urządzeniu Apple'a. Ten identyfikator ma służyć do zalogowania się w aplikacji Nothing Chats. Wiadomości przechodzą przez komputery Mac Mini firmy Sunbrid znajdujące się w Europie oraz Ameryce Północnej i stanowią kluczowy element w wysyłaniu i odbieraniu wiadomości czy multimediów zgodnych z iMessage na smartfonie z Androidem. 

REKLAMA

Jeśli na tym etapie pojawiła się obawa to spokojnie - Nothing potwierdza, że wiadomości z Nothing Chats są zaszyfrowane, więc ani Sunbrid, ani Nothing nie mają dostępu do wysłanych przez użytkowników treści. Cały proces jest niezwykle sprytny i jego wdrożenie robi wrażenie - zwłaszcza że usługa ma być dostępna zarówno w krajach Unii Europejskiej, jak i w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Jestem ciekaw, w jaki sposób zareaguje na to firma Apple. Nothing oraz Sunbird korzystają ze sprzętu i usług giganta technologicznego z Cupertino. Jeśli pomysł się przyjmie, to jest szansa, że inni producenci smartfonów zaczną korzystać z podobnych rozwiązań. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA