1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

4 sposoby na świąteczne oszczędności. Prezenty nie muszą kosztować fortuny

Lokowanie produktu: Plus

Wielkimi krokami nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Przygotowania do tej okazji zawsze wiążą się z wydatkami, bo trzeba przystroić dom lub mieszkanie, ubrać choinkę, przygotować kolację wigilijną dla rodziny oraz przede wszystkim kupić prezenty dla najbliższych. Aby podarować idealny prezent, nie trzeba wydawać fortuny, bo przyjemności można połączyć z oszczędnościami.  

17.11.2023
18:14
prezenty-swieta-2022-dla-niej-niego-dziecka-do-domu-2022-hm

Oszczędności możemy szukać przykładowo w elektronice i związanymi z nią usługami. Smartfon wydaje się idealnym prezentem dla bliskich, ale kto powiedział, że w dodatku do telefonu nie można sprezentować także bogatych w GB pakietów abonamentowych. Inna sprawa, że święta powinny być również okazją dla nas samych. Aby nieco zaszaleć i kupić coś przydatnego dla siebie w nagrodę.

W wyborze prezentu może pomóc nasz poradnik obejmujący cztery sposoby na świąteczne oszczędności - a to wszystko w sieci Plus.

Sposób 1: skorzystaj z promocji drugi smartfon w prezencie

Pierwszym ze sposobów na świąteczne oszczędności w dzisiejszym poradniku jest... korzystanie z promocji gwarantujących drugi smartfon w prezencie. Taką okazję na święta odpalił Plus. Oferta w założeniach jest bardzo prosta - za pierwszy telefon płacimy standardowo w wygodnych ratach z możliwością dostosowania płatności na krótszy lub dłuższy okres, drugi smartfon natomiast dostajemy w prezencie. Operator przygotował masę zestawów obejmujących smartfony Samsunga, motorola, oraz Xiaomi.

Moją uwagę zwrócił zestaw (przez swoją opłacalność) obejmujący Samsunga Galaxy A34 5G w wersji 6/128 GB, do którego Plus dorzuca Samsunga Galaxy A14 w konfiguracji 4/64 GB. Płatność za sprzęt możemy rozłożyć na 12 wygodnych rat po 133,17 zł/mies. z opłatą początkową w postaci symbolicznej złotówki – za całość zapłacimy 1599,04 zł. 

Podobnie ciekawą opcją jest Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6/128 GB w zestawie z Redmi A2 2/32 GB w prezencie. Taki zestaw weźmiemy w 12 ratach po 124,82 zł/mies. z opłatą 1 zł na start – zapłacimy łącznie 1498,84 zł.

Gdyby ktoś jednak chciał wziąć coś na dłuższy okres – przykładowo w 36 ratach tak, aby uzyskać mniejsze raty dobrą opcją jest motorola edge 30 Neo 5G 8/128 GB, do której operator dorzuca w świątecznym prezencie moto e13 2/64 GB. Taki zestaw to koszt 43,27 zł miesięcznie z opłatą początkową 1 zł, co daje łącznie 1558,72 zł.

Jedynym wymogiem do skorzystania z promocji jest skorzystanie z nowego abonamentu, jego przedłużenie lub przeniesienie swojego numeru do Plusa. Dodatkowy smartfon to idealny sposób na zaoszczędzenie gotówki, dzięki któremu nie będziemy musieli wydawać dodatkowych pieniędzy np. na prezent dla dziecka. Wszystkie trzy modele – Galaxy A14, moto e13 oraz Redmi A2 spokojnie wystarczą do podstawowych zadań dla pociechy.

Sposób 2: weź dwa abonamenty w cenie jednego

Drugim sposobem na świąteczne oszczędności w Plusie przy jednoczesnym nieodmawianiu sobie przyjemności jest możliwość zakupu dwóch abonamentów w cenie jednego. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprezentować sobie duży pakiet internetu, nie zapominając o drugiej połówce lub dziecku. Za 69 zł miesięcznie, z rabatami przez rok, dostaniemy dwa abonamenty z aż 240 GB wspólnego internetu z dostępem do technologii 5G od Plusa bez dodatkowych opłat, a do tego nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y.  

Umowa jest na 12 miesięcy, a po tym czasie pakiet można zmienić na inny. Od 13. miesiąca kwota wzrasta do 129 zł miesięcznie z rabatem. Jest jeszcze inny pakiet dwóch abonamentów w cenie jednego za 59 zł miesięcznie z rabatami z pakietem 100 GB do wspólnego korzystania. Z rozwiązania mogą skorzystać osoby, które dokupią (lub przedłużą) umowę na internet za min. 19 zł miesięcznie, inny abonament głosowy za min. 39 zł/mies., lub telewizję Polsat Box za min. 20 zł/mies. Przykładem może być Pakiet S telewizji satelitarnej lub pakiet Wygodny telewizji internetowej, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na oferty bogatsze w kanały.

2 abonamenty w cenie 1 łączą się z promocją 2 smartfonów w cenie 1.

Najciekawsze jest jednak to, że promocja dwóch abonamentów w cenie jednego integruje się z pierwszym sposobem na oszczędności przedstawionym w dzisiejszym poradniku – promocją dwóch smartfonów w cenie jednego. Jeśli potrzebujemy smartfona i abonamentu, to do telefonu możemy dobrać dwa abonamenty w cenie jednego za 59 zł miesięcznie z rabatami lub 69 zł miesięcznie z rabatami, oszczędzając jeszcze więcej. No bo jeśli bierze się dwa smartfony, to pasuje mieć dla nich też numery z dużymi paczkami internetu.

Przedsiębiorcy również mogą skorzystać z tego sposobu na oszczędność – dla nich Plus przygotował dwie wersje ofert dwóch abonamentów w cenie jednego na rok. Pierwsza kosztuje 59 zł + VAT miesięcznie z rabatami z umową na rok i gwarantuje dostęp do 140 GB wspólnego internetu na dwóch kartach. Druga, dostępna dla obecnych klientów, którzy kupią lub przedłużą umowę internetu lub telewizji, jest tańsza bo jej koszt to 49 zł + VAT miesięcznie z rabatami z umową na rok, więc jest stworzona dla tych bardziej oszczędnych, którzy potrzebują mniej internetu – zapewnia 60 GB danych do wspólnego użytku. W obydwu przypadkach obowiązują też nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y.

Sposób 3: wykorzystaj abonamenty rodzinne – im więcej, tym taniej

Jeśli mamy dużą rodzinę, a każdy jej członek korzysta z własnego smartfona, to pasuje również dobrać do tego odpowiedni abonament, albo… kilka abonamentów. Kupując kolejne numery w Plusie zyskamy nie tylko wygodę za sprawą jednego rachunku (a nie opłat w kilku aplikacjach lub stronach internetowych), to jeszcze otrzymamy bardzo ważny bonus. Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy przy jednoczesnym sprezentowaniu najbliższym dostępu do masy gigabajtów internetu.

Aby wziąć dodatkowe abonamenty dla członków rodziny, sami musimy mieć abonament za min. 44,90 zł/mies., ale jeśli takowego nie mamy to nic straconego, ponieważ możemy takowy kupić. Przykładowo jeśli będziemy potrzebować dużych paczek internetu, to najbardziej opłacalny wydaje się abonament L, który obecnie jest w promocyjnej cenie 69 zł miesięcznie z rabatami (z 79 zł – 10 zł taniej) z umową na dwa lata. W taryfę wchodzą spore zasoby internetu 120 GB oraz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y.

Każda dodatkowa karta z abonamentem L będzie kosztować 39 zł miesięcznie z rabatami, a mimo niższej ceny również gwarantuje dostęp do paczki 120 GB internetu z dostępem do 5G (także 5G Ultra od Plusa pod warunkiem posiadania sprzętu obsługującego tę technologię).

Dodatkowo Plus do abonamentów dorzuca dostęp do usługi Disney+, gdzie przez pierwsze 12 miesięcy mamy go w prezencie. Od 13. miesiąca kwota wzrasta do standardowego 37,99 zł/mies. Jedno konto spokojnie wystarczy na całą rodzinę – usługa daje możliwość oglądania na czterech urządzeniach jednocześnie.

Sposób 4: zakup smartfona na raty 0%

Czwarty i ostatni sposób na świąteczne oszczędności z dzisiejszego poradnika to zakup smartfona na raty 0 proc. Nikogo chyba nie zaskoczę mówiąc, że jednorazowy większy wydatek związany zakupem nowego smartfona może mocno obciążyć budżet - szczególnie w świątecznym czasie, gdzie nierzadko trzeba kupić kilka innych prezentów. Możliwość rozłożenia płatności na raty bez dodatkowych kosztów to sposób na ominięcie wysokiego jedorazowego wydatku. Zapłacimy bowiem dokładnie taką samą kwotę, tylko że rozłożymy płatność w czasie.

W Plusie dostępne są smartfony w 12 ratach 0 proc. Na zbliżające święta operator przygotował mocne oferty, dzięki którym dodatkowo zaoszczędzimy na zakupie smartfonów. Przykładem jest Samsung Galaxy S23 Ultra w wersji 8/256 GB, który kosztuje 5999 zł z opłatą 599 zł na start oraz 12 ratami po 449,99 zł/mies. To najmocniejszy smartfon koreańskiego producenta, który w konkurencyjnych sklepach w tej konfiguracji jest droższy.

Przyjemność nie musi jednak wiązać się z tak ogromnym kosztem – średniopółkowe smartfony również nadadzą się na prezent – przykładowo Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 8/256 GB kosztujący łącznie 1699 zł w 12 ratach po 141,50 zł/mies. z początkową opłatą w postaci symbolicznej złotówki to zdecydowanie jedna z najrozsądniejszych propozycji w tym segmencie cenowym, która jednocześnie nie generuje ogromnych rat.

Dodatkowo niektóre smartfony – m.in. Redmi Note 12 Pro 5G dostępne w 12 ratach 0 proc. można kupić w promocji dwa smartfony w cenie jednego. Czyli nie dość, że odłożymy płatności za smartfony w czasie, to jeszcze dostaniemy dodatkowy telefon w prezencie. W tym przypadku jest to Redmi A2. Genialne!

Motorola edge 40 w Plusie jest teraz w kapitalnej cenie

Alternatywnym ciekawym wyborem w tej półce cenowej jest obecnie przeceniona motorola edge 40 w wersji 8/256 GB, która kosztuje łącznie 1499 zł w 12 ratach po 124,83 zł/mies. wraz ze złotówką na start. Wybór w ofercie Plusa jest ogromny – każdy powinien znaleźć coś dla siebie uwzględniając swój budżet.

Dzięki wielu oszczędnościom jesteśmy w stanie kupić dużo ciekawego sprzętu. Wszystkie wymienione cztery sposoby jednak powinny pomóc zaoszczędzić na zakupach urządzeń i usług, które są przydatne na co dzień, także po świętach.

Lokowanie produktu: Plus
Najnowsze