REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft automatycznie zainstaluje ci aktualizację Windowsa. Nawet jeśli nie chcesz

W sieci pojawiły się doniesienia, jakoby użytkownicy spotykali się z automatycznymi aktualizacjami Windowsa 11 do najnowszej. Gdyby tego było mało, uaktualnienie w niektórych przypadkach powoduje błędy.

05.06.2023
16:22
reklamy windows 10 11
REKLAMA

Microsoft nie dał użytkownikom wyboru w kwestii uaktualnienia do wersji KB5026446, która miała być opcjonalna. Czyli taka, że to użytkownik decyduje, czy chce ją zainstalować.

REKLAMA

Microsoft wymusza opcjonalną aktualizacje Windows 11. Ta powoduje problemy.

Jak donosi Windows Latest, Windows 11 Moment 3 powoduje liczne przypadki samoistnego instalowania się aktualizacji KB5026446, która miała być opcjonalną. Dzieje się to w momencie, gdy użytkownik sprawdza dostępność aktualizacji w usłudze Windows Update.

Co ciekawe, jeśli przerwie się proces uaktualnienia, to usługa wciąż będzie oferować aktualizację, tylko ta wówczas faktycznie będzie opcjonalna. W Windows Update pojawi się bowiem przycisk „pobierz i zainstaluj”, który daje korzystającemu możliwość wyboru. W innym wypadku nowa „opcjonalna” wersja zostanie wprowadzona automatycznie.

To wydanie nie jest pozbawione błędów. Aktualizacja ma bowiem powodować problemy z Microsoft Store i Xbox Game Pass, a użytkownicy w Feedback Hub zgłaszają, że aplikacje mają problem z uruchomieniem. Były nawet przypadki, że system zawieszał się całkowicie. Jednym rozwiązaniem było odinstalowanie aktualizacji.

REKLAMA

Jak odinstalować niechcianą opcjonalną aktualizację?

Jeśli problemy nie występują na twoim sprzęcie z systemem Windows 11 z wersją KB5026446 - to dobrze. Jednak jeżeli takowe się pojawiły, zawsze można odinstalować aktualizację. Wystarczy wejść do usługi Windows Update, w której znajdzie się historia aktualizacji, a na samym dole strony znajdziesz opcję: „Odinstaluj aktualizacje”.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA