REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wraca Alan Wake i Metal Gear. Pokaz Sony to masa nowych gier

Podczas PlayStation Showcase Sony zaprezentowało gry na 2023 i 2024 rok. W trakcie pokazu mogliśmy zobaczyć powroty takich serii jak Alan Wake oraz Metal Gear Solid, a także wiele nowych, ciekawych projektów.

25.05.2023
1:21
Wraca Alan Wake i Metal Gear. Pokaz Sony to masa nowych gier
REKLAMA

Tegoroczne PlayStation Showcase było naprawdę niezłe, chociaż poczułem ukłucie osobistego rozczarowania. Liczyłem bowiem na pokaz wieloosobowego The Last of Us, nad którym od dłuższego czasu pracuje Naughty Dog. Zamiast tego gwiazdą pokazu został nowy Spider-Man i nie ma co ukrywać, wygląda obłędnie.

REKLAMA

Marvel’s Spider-Man 2 to główna gwiazda zestawienia.

Sony zaprezentowało naprawdę długi fragment bezpośrednio z gry. Możemy na nim zobaczyć jak dwóch superbohaterów współpracuje ze sobą, a gracz wciela się w nich naprzemiennie, co odświeża rozgrywkę. Oczywiście największą sensacją jest moc czarnego symbiotu, którą posiada Peter Parker w drugiej odsłonie.

Marvel’s Spider-Man 2 zadebiutuje na jesień 2023 roku.

Metal Gear Solid, Assassin's Creed, Alan Wake - wracają znane i lubiane serie

Podczas PlayStation Showcase mogliśmy zobaczyć kontynuacje i powroty ukochanych serii gier. Nowy Assassin's Creed Mirage nawiązuje stylem i rozgrywką do pierwszej odsłony. Alan Wake 2 będzie straszniejszy niż poprzednik. Dragon's Dogma 2 wygląda na więcej i lepiej tego samego. No i Metal Gear Solid 3! Moja ulubiona odsłona.

Ciekawe, nowe i enigmatyczne - poznaliśmy wiele świeżych projektów

Wśród nich moją uwagę wzbudziło niezwykle efektowne Phantom Blade Zero. Towers of Aghasba także trafia w mój gust, łącząc eksplorację, budowanie oraz pozyskiwanie surowców. EA ma nową niezależną produkcję, a Concord to nowa gra FPS PvP tylko dla PS5 i PC.

Swoją porcję zapowiedzi otrzymały także gogle PSVR2.

Wsród nich najbardziej cieszę się na Resident Evil 4 Remake VR Mode. Nareszcie doczekałem się też Beat Saber na tę platformę. Dziwi tylko, że wszystkie zwiastuny to produkcje zewnętrznych podmiotów. Sony nie zapowiedziało żadnej własnej gry na bazie popularnej licencji, jak Killzone, Resistance czy SOCOM.

PlayStation Showcase - wszystkie pozostałe zwiastuny:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA