1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Bank Pekao ma ofertę dla inwestujących w ekologię. Eko Pożyczkę weźmiesz bez wychodzenia z domu

Lokowanie produktu: Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. ma ofertę Eko Pożyczki, która skierowana jest do klientów, którzy chcą poczynić wydatki na cele ekologiczne.

24.05.2023
9:37
Pekao Eko Pożyczka

Eko Pożyczka w Banku Pekao powstała z myślą o inwestycjach w ekologiczne rozwiązania. Można nią sfinansować zakup i instalację odnawialnych źródeł energii, takich jak panele i kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, nowoczesne kotły centralnego ogrzewania (z wyłączeniem węglowych i tych na ekogroszek) czy pompy ciepła. 

Dzięki pożyczce można też otrzymać pieniądze na inwestycje związane z wymianą dachu czy dociepleniem domu, a także budową przydomowych oczyszczalni, stacji uzdatniania z ujęć własnych czy systemów odzysku deszczówki. 

Pieniądze mogą posłużyć też do sfinansowania zakupu samochodów elektrycznych lub hybrydowych, ale również motocykli i skuterów z napędem elektrycznym czy rowerów elektrycznych.

Eko Pożyczka udzielana jest bez prowizji z niskim RRSO na poziomie 13,83 proc. Minimalna kwota, o jaką można zawnioskować to 5000 zł a maksymalna - 100 000 zł. Co istotne, w ramach oferty można dobrać również środki na dowolny cen niezwiązany z ekologią do 25 proc. kwoty związanej z celem ekologicznym. Spłatę możemy rozłożyć na raty od 12 miesięcy do 10 lat. 

Klienci, którzy chcą skorzystać z oferty, mają czas do 31 maja. Nie muszą posiadać konta w Banku Pekao, by zaciągnąć pożyczkę, bo pieniądze zostaną przelane na wskazane konto.

O Eko Pożyczkę można wnioskować zdalnie za pośrednictwem bankowości elektronicznej Pekao24, aplikacji PeoPay lub poprzez infolinię. Po otrzymaniu decyzji kredytowej umowę można zaakceptować w Pekao24 i PeoPay. Nie ma zatem potrzeby drukowania dokumentów czy udawania się do oddziału w celu zawarcia umowy. Bank Pekao podkreśla, że to element ekologicznego stylu życia, w ramach którego oszczędzany jest papier. 

- Nasza propozycja Eko Pożyczki to nie tylko korzystne rozwiązanie dla klientów, ale także dla środowiska – mówi Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego, Bank Pekao S.A. 

– W Banku Pekao dążymy do promowania zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialnego podejścia do ochrony przyrody. Dzięki ofercie klienci mogą zainwestować w nowoczesne technologie, które zmniejszają zużycie energii i redukują koszty w domowym budżecie. Szeroki wachlarz możliwych celów kredytowania, atrakcyjna cena w połączeniu z indywidualnie dostosowanym do potrzeb i możliwości klienta okresem spłaty (nawet 120 miesięcy), pozwoli spłacać inwestycję lub zakup w niskich miesięcznych ratach, bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.

Szczegóły dotyczące Eko Pożyczki można znaleźć na stronie Banku Pekao S.A.

RRSO rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 13,83 proc. przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 14 987 zł, pożyczka zaciągnięta na 38 miesięcy, oprocentowanie zmienne 12,99 proc. w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 3 372,99 zł (w tym: odsetki 3 372,99 zł), całkowita kwota do zapłaty 18 359,99 zł, płatna w 37 ratach miesięcznych po 483,16 zł, 38 rata wyrównująca 483,07 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 14 987 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 14.02.2023 r.

Lokowanie produktu: Bank Pekao S.A.
Najnowsze