REKLAMA

Komenda "Hey Siri" pójdzie do piachu. Apple ma lepszy pomysł na wywołanie asystenta

Najnowsze doniesienia sugerują, że Apple ułatwi wywoływanie asystenta głosowego. Popularne w świecie sprzętów z jabłkiem „Hey Siri” może zostać zastąpione znacznie prostszą komendą.

16.05.2023 18.41
siri-po-polsku-apple-wwdc-2022-iOS-16
REKLAMA

Żeby głosowo wywołać asystenta w urządzeniach Apple'a, należy wypowiedzieć komendę „Hey Siri”. Oczywiście, są na to inne sposoby, lecz wymagają one bezpośredniego kontaktu ze smartfonem. Jednak najnowsze informacje Marka Gurmana z portalu Bloomberg mówią, że Apple podobno pracuje nad zmianą, która od dawna jest w innym asystencie głosowym, mianowicie Amazon Alexa.

REKLAMA

„Hey Siri” pójdzie do lamusa. Asystent głosowy Apple zareaguje na zwykłe „Siri”

W świecie smart home Amazonu komenda głosowa do wykonania określonej czynności wymaga wypowiedzenia prostego „Alexa”. No i najwyraźniej na obraz Amazonu, Apple również chce trochę uprościć wywoływanie swojego asystenta głosowego. Bo zamiast „Hey Siri”, będzie trzeba powiedzieć po prostu „Siri”.

Zmiana wydaje się pozornie mała, lecz jak się okazuje, wcale tak nie jest. Aby wprowadzić taką nowość, programiści Apple będą musieli wprowadzić wiele poprawek, żeby asystent głosowy w każdym akcencie „łapał” wiadomość, bo obecne „Hey Siri” jest już znacznie bardziej rozpoznawalne. Co ciekawe, obok uproszczonej komendy, Siri miałaby bardziej zostać zintegrowana z aplikacjami i usługami innych firm.

REKLAMA

Kiedy zmiany się pojawią? W tym albo dopiero przyszłym roku - choć niewykluczone, że zmiana zostanie ogłoszona obok debiutu nowej wersji systemu operacyjnego iOS 17 na tegorocznej konferencji Apple WWDC, która ma odbyć się już w czerwcu. 

Choć na polską Siri czekamy od lat, uproszczenie komendy z pewnością jest prawdopodobne.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA