REKLAMA

Nowa funkcja WhatsAppa. Czekali na nią wszyscy użytkownicy komunikatora

Dotychczasowe korzystanie z WhatsAppa na wielu smartfonach było bardzo utrudnione, ponieważ aplikacja pozwalała na zalogowanie się tylko na jednym urządzeniu. Wreszcie po latach się to zmienia, ponieważ Meta unowocześniła popularny komunikator o wsparcie kilku smartfonów jednocześnie.

25.04.2023 18.39
Whatsapp
REKLAMA

Mark Zuckerberg, czyli dyrektor generalny Meta, na swoim profilu Facebooka ogłosił nową funkcję. WhatsAppa.

REKLAMA

WhatsApp z obsługą wielu smartfonów jednocześnie. Nawet do 4 telefonów.

Co prawda, korzystanie z WhatsApp’a na wielu urządzeniach jak dotąd nie było niemożliwe. Dało się bowiem skorzystać z funkcji łączenia urządzeń, które były zintegrowane z jednym smartfonem - logując się do WhatsApp w wersji na przeglądarki na innym smartfonie. 

Jednak teraz korzystanie z przykładowo, dwóch smartfonów jednocześnie będzie znacznie prostsze, bo jedno konto WhatsApp pozwoli na zalogowanie się na kilku telefonach.

REKLAMA

Cały proces konfigurowania aplikacji na nowym telefonie jest bardzo prosty. Wystarczy bowiem pobrać ją, ale zamiast wpisania numeru telefonu, trzeba będzie wybrać opcję „połącz z istniejącym kontem”, która wygeneruje specjalny kod QR. Należy zeskanować kod przy pomocy głównego smartfona - działa to zarówno na telefonach z Androidem, jak i iPhone.

Ważne jest to, że funkcja WhatsApp na wielu telefonach automatycznie synchronizuje wiadomości niezależnie od systemu operacyjnego - więc historia czatów pozostanie na miejscu. Niemniej, jednak jeśli nie będziemy korzystać z komunikatora na głównym smartfonie przez więcej niż 14 dni, to połączone urządzenia - w tym telefony zostaną wylogowane.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA