REKLAMA

Resident Evil 4 Remake sprzedaje się wyśmienicie. Każdy chce grać w tę grę.

Nowa gra Resident Evil 4 Remake to prawdziwy hit 2023 roku. Najnowsze informacje, które pojawiły się w sieci, potwierdzają dużą sprzedaż, która przewyższa poprzednie części.

07.04.2023 09.56
Resident Evil 4 Remake sprzedaje się wyśmienicie. Każdy chce grać w tę grę.
REKLAMA

23 marca zadebiutował Resident Evil 4 Remake, czyli odkurzona wersja tytułu, który pierwotnie trafił na rynek w 2005 roku dla konsol GameCube, PlayStation 2, a dwa lata później na Nintendo Wii i komputery osobiste z Windowsem. Po kilkunastu latach Capcom postanowił przystosować produkcję do obecnych czasów.

REKLAMA

Popularność Resident Evil 4 Remake wystrzeliła do góry.

Capcom, czyli twórca i wydawca serii już po dwóch dniach od premiery odświeżonego Resident Evil 4 Remake miał powód do świętowania. W tak krótkim okresie bowiem sprzedano aż 3 miliony kopii gry, a przez następny tydzień, kolejni gracze nabyli kolejny milion. 4 miliony to naprawdę bardzo dobry wynik, jak na niespełna dwa tygodnie.

Remake Czwórki okazał się jedną z najszybciej sprzedających się części w historii. Przykładowo, Resident Evil 7: Biohazard rozszedł się w 2,5 milionach egzemplarzy w pierwszym tygodniu, natomiast przez łącznie trzy miesiące ta liczba wzrosła o kolejny milion.

REKLAMA

A jak chętnie gracze kupowali wcześniejsze remake'i? Resident Evil 2 i 3 osiągnął odpowiednio 3 i 2 miliony kopii w ciągu 2 i 5 dni od premiery, co również jest bardzo dobrym wynikiem. Jest to równoznaczne z tym, że odświeżona Czwórka jest drugim najszybciej sprzedającym się tytułem z serii w ciągu dwóch tygodni.

Ten fakt nie dziwi, ponieważ jak wynika z recenzji, którą przygotował Szymon, gra jest fenomenalna i ocenił ją na mocne 9+/10.  

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA