REKLAMA

Amazon znalazł sposób na niewyraźne dialogi. Polskim filmom na razie nie pomoże

Nie wszyscy lubią oglądać filmy i seriale z napisami, część woli skupić wzrok na kadrze, a do dialogów używać wyłącznie słuchu. A co, jeśli wspomniane dialogi są nagrane zbyt cicho? Na Prime Video ten problem powoli znika.

20.04.2023 03.29
Prime Video ciche dialogi
REKLAMA

Dialogue Boost to nazwa sztucznej inteligencji, która właśnie została uruchomiona dla usługi Prime Video. Znaleźć ją można przy okazji wyboru ścieżki dźwiękowej danego filmu, programu czy serialu. Użytkownik może zdecydować przy tym jak mocno mają być podbite dialogi: delikatnie, średnio czy mocno.

REKLAMA

To podobno najbardziej zaawansowany mechanizm tego typu w usłudze konsumenckiej. Wnioskując po, póki co, bardzo pobieżnym szybkim teście funkcji, mogą to nie być czcze przechwałki. Istotnie dialogi są znacznie głośniejsze, a zarazem żaden inny dźwięk nie jest wzmacniany czy zniekształcany.

Wzmocnienie dialogów na Amazon Prime Video. Polskim realizatorom dźwięku nie pomoże - póki co.

Dialogue Boost na Amazon Prime Video
REKLAMA

Właściwie jedyną wadą mechanizmu są jego bieżące ograniczenia. Na dziś jest dostępny wyłącznie dla anglojęzycznych ścieżek dźwiękowych, wyłącznie w produkcjach Amazon Originals. Nie jest przy tym jasne, czy wspomniana SI będzie działać również w produkcjach licencjonowanych od innych wydawnictw. Wiemy natomiast, że Amazon pracuje nad innymi językami.

Firma wręcz podkreśla, że Dialogue Boost jest dla niej bardzo ważny. Traktuje go bowiem jako jedną z funkcji ułatwień dostępu, przeznaczoną dla osób niedosłyszących. Mając jednak w pamięci pracę wielu realizatorów dźwięku, nie tylko tych polskich – nawet i świetnie słyszący widzowie mogą potencjalnie tę funkcję docenić. Zwłaszcza jeśli nie lubią napisów pod filmami i serialami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA