REKLAMA

Tak wygląda nowe logo LG. Czas przyzwyczaić się do kwadratu

LG latami korzystało z jednego logo, które z pewnością kojarzy wiele osób. Niemniej jednak finalnie firma postanowiła pójść z duchem czasu i dostosowała swój znak rozpoznawczy do obecnych czasów. Nowe logo koreańskiego giganta technologicznego wygląda naprawdę fajnie!

12.04.2023 18.38
lg
REKLAMA

Logo jest bardzo ważną częścią każdego dużego producenta elektroniki, choć tyczy się to też innych, mniej technologicznych segmentów. Firmy nierzadko dokonują odświeżenia swoich znaków, stosując uproszczenia. LG nie poszło inną drogą, ponieważ nowy znak graficzny jest niezwykle prosty.

REKLAMA

Nowe logo LG. Firma poszła w stronę prostoty i krzykliwej czerwieni

Jak podaje producent, nowe logo ma być równoznaczne z nowymi strategiami marki. W kwestii wyglądu, z bordowego kółka z cieniami zrobiono czerwony prostokąt, który naprawdę „daje po oczach” i wydaje się znacznie prostszy. Zrezygnowano z cieni, a postawiono na proste, białe linie.

REKLAMA

Firma tłumaczy zmianę próbą zwiększenia interakcji z większą liczbą klientów z różnych przedziałów wiekowych, w tym młodszego pokolenia Z. Logo w wersji animowanej przedstawia także kilka ruchów „buźki”, co z pewnością nierzadko będzie wykorzystywane w reklamach w internecie i telewizji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA