REKLAMA

Tu piosenka, tam melodyjka. Instagram stawia na muzykę

Już niedługo instagramowi twórcy będą mogli dodawać piosenki i inne fragmenty muzyki do istotnie większej liczby miejsc, niż tylko do Relacji. Planowane nowości ogłosił sam Mark Zuckerberg.

29.04.2023 15.53
Nowy wygląd Instagrama. Platforma usprawnia wersję na przeglądarki
REKLAMA

Prezes korporacji Meta, do której należy między innymi Instagram, zapowiedział kilka ciekawych muzycznych nowości dla tej usługi. Podkreślił, że mają one charakter eksperymentu - testu, który będzie rozwijany lub wygaszany w zależności od reakcji użytkowników.

REKLAMA

Pierwszą jest możliwość dodawania utworów muzycznych do instagramowych Notatek, za pomocą tego samego interfejsu jaki jest serwowany przy okazji dodawania piosenek do Relacji. Notatki to wiadomości tekstowe, które można udostępniać grupie lub wszystkim swoim obserwującym. Na tym jednak nie koniec.

Instagram piosenki notatki galerie
Piosenki na Instagramie już nie tylko w Relacjach

Drugą muzyczną nowością jest możliwość dodawania piosenek do postów, w których znajduje się kilka różnych zdjęć. Również i tu interfejs ma być ten sam, co w przypadku Relacji, z tymi samymi muzycznymi zasobami. Druga z nowości będzie udostępniana stopniowo z uwagi na wyzwania związane z licencjami na niektóre piosenki i nie będzie początkowo dostępna we wszystkich krajach. Nie jest jednak jasne o jakie kraje chodzi i na której liście znajduje się Polska.

Instagram zdecydowanie nie jest pierwszą siecią społecznościową, która chce stać się atrakcyjnym miejscem dla osób słuchających dużo muzyki. Pamiętacie MySpace’a?

MySpace został założony w 2003 roku przez Toma Andersona i Chrisa DeWolfe'a. Był szczególnie popularny wśród młodych ludzi i artystów, którzy mogli za jego pośrednictwem promować swoją twórczość i zdobywać fanów. W 2008 roku MySpace był najczęściej odwiedzaną stroną internetową w Stanach Zjednoczonych, wyprzedzając Google. Jednak w kolejnych latach popularność MySpace zaczęła spadać na rzecz konkurencyjnych serwisów, takich jak Facebook, Twitter czy YouTube.

W 2011 roku MySpace został sprzedany za 35 milionów dolarów firmie Specific Media i Justinowi Timberlake'owi. Od tego czasu MySpace próbował odzyskać swoją dawną pozycję, wprowadzając nowy design, funkcje i współpracując z różnymi artystami i markami. Obecnie MySpace nadal działa jako platforma muzyczna i społecznościowa, oferując dostęp do milionów utworów i teledysków, a także możliwość odkrywania nowych artystów i gatunków. Czasy świetności ma jednak dawno za sobą.

REKLAMA

Muzyka mogłaby być ciekawym kierunkiem dla Instagrama, który wydaje się nieco poszukuje swojej nowej tożsamości - na dziś ciut niezdarnie próbując imitować TikToka. Z drugiej jednak strony, co było złego w usłudze do publikowania ładnych zdjęć z telefonu i komu to przeszkadzało? Tego prawdopodobnie się już nie dowiemy.

*Ilustracja otwierająca: PixieMe / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA