Nadchodzi Hackaton #Szczecin. Programuj, wygraj kasę i pomóż potrzebującym

Patronat medialny

Już 13 maja w szczecińskim Technoparku Pomerania rozpocznie się Hackaton #Szczecin, podczas którego rywalizujący między sobą programiści będą tworzyć rozwiązania pomagające niepełnosprawnym. Spider’s Web objął patronatem medialnym to wydarzenie.

03.04.2023 16.03
hackaton #szczecin

Każdy wie, że programiści są dziś w cenie. Nie zmienia to faktu, że rywalizacja na rynku jest spora - warto mieć w życiorysie szereg różnorodnych doświadczeń. A zbliża się świetna okazja do wykazania się: Hackaton #Szczecin, który odbędzie w dniach 13-14 maja. Organizatorami wydarzenia są Demant oraz DSG Diagnostics, czyli producenci sprzętu medycznego oraz diagnostycznego.

Wyzwaniem rzuconym przez rzeczonych organizatorów jest zaproponowanie takiego rozwiązania, które zaktywizuje osoby zmagające się na co dzień z różnymi ograniczeniami. Organizatorzy nie wprowadzają ograniczeń w kwestii wykorzystanych rozwiązań, języków programowania, czy samych propozycji sposobów aktywizacji. Choć kryteria oceny są już znane.

Zaprogramuj, pomóż niepełnosprawnym, wygraj nawet 15 tys. zł.

Wygrają rozwiązania, które zaktywizują osoby z różnymi niepełnosprawnościami, w tym z niedosłuchem

- Jurorzy mają możliwość przyznania ocen poszczególnym zespołom czy projektom. Każde z zaprezentowanych na koniec wydarzenia rozwiązań może otrzymać od 0 do 5 punktów w kilku kategoriach. Założyliśmy, że będą to: innowacyjność, możliwość praktycznego zastosowania, wartość wdrożeniowa, integralność oraz kompletność

- mówi Hubert Taler, menedżer w zespole Software Solutions w Demant.

Najlepszy projekt wygra 15 tys. zł brutto. Drugie i trzecie miejsce będzie uhonorowane nagrodami w kwotach 5000 zł. - Zapraszamy do udziału w hackathonie ludzi kreatywnych, z pasją do najnowszych technologii i tworzenia przyszłościowych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że uczestnikami będą ludzie, którzy wierzą, że jest wiele sposobów na to, by pomagać potrzebującym - mówi Joanna Świst, koordynatorka Employer Brandingu w DGS Diagnostics.

By wziąć udział w Hackaton #Szczecin należy udać się na witrynę organizatora i dokonać rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona, a do gry wejdą tylko osoby, których pomysły już na starcie będą najbardziej interesujące.

Patronat medialny
Najnowsze