REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Znalazłeś tańszy bilet na samolot? Google odda ci kasę

Jeżeli jesteś z grupy tych osób, które z rezerwacją lotu zwlekają "bo może cena spadnie", to Google ma dla ciebie świetną nowość. Po prostu zwróci ci różnicę w cenie, jeżeli spadnie ona przed wylotem. Póki co jest jednak jeden mały haczyk.

04.04.2023
8:23
Znalazłeś tańszy bilet na samolot? Google odda ci kasę
REKLAMA

Każdy, kto samolotem lata częściej niż raz w roku do Grecji, na pewno wie czym jest Google Flights. Uruchomiona w 2011 roku Google Flights to wyszukiwarka lotów online, dzięki której można zarówno wyszukać loty, jak i porównać ceny biletów lotniczych oraz znaleźć najlepsze oferty przelotów między różnymi liniami lotniczymi. Co ważniejsze, użytkownicy mogą także śledzić zmiany cen oraz otrzymywać powiadomienia o tych zmianach.

REKLAMA

Stali użytkownicy pewnie nie raz i nie dwa otrzymali wiadomość, że śledzona przez nich cena biletu właśnie została obniżona - i to wtedy, kiedy już zarezerwowali miejsce w samolocie. Teraz koncern chce przeciwdziałać takim sytuacjom poprzez oddawanie swoim klientom różnicy w cenie.

Google odda ci kasę jeżeli znalazłeś lepszą ofertę.

REKLAMA

Jak ogłosił Google na swoim blogu, w Stanach Zjednoczonych właśnie ruszył pilotażowy program gwarantowanej ceny. Jego działanie jest proste: jeżeli zarezerwujesz bilet przez Google Flights (a pamiętajmy, Google Flights może wyszukiwać loty oferowane również przez inne serwisy) i w czasie pomiędzy rezerwacją a wylotem cena biletu spadnie, Google zwróci ci pieniądze.

Pieniądze zwracane są poprzez Google Pay i w trakcie pilotażowego programu dostępne są jedynie dla lotów wylatujących ze Stanów Zjednoczonych, które możliwe są do zarezerowania w ramach opcji "Zarezerwuj z Google". Ponieważ opcja rezerwacji z Google jest dostępna w Polsce oraz innych krajach europejskich, można się spodziewać, że po udanych testach w Stanach Zjednoczonych, Google zainteresuje się rozszerzeniem usługi.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA