REKLAMA

Znalazłeś tańszy bilet na samolot? Google odda ci kasę

Jeżeli jesteś z grupy tych osób, które z rezerwacją lotu zwlekają "bo może cena spadnie", to Google ma dla ciebie świetną nowość. Po prostu zwróci ci różnicę w cenie, jeżeli spadnie ona przed wylotem. Póki co jest jednak jeden mały haczyk.

04.04.2023 06.23
Znalazłeś tańszy bilet na samolot? Google odda ci kasę
REKLAMA

Każdy, kto samolotem lata częściej niż raz w roku do Grecji, na pewno wie czym jest Google Flights. Uruchomiona w 2011 roku Google Flights to wyszukiwarka lotów online, dzięki której można zarówno wyszukać loty, jak i porównać ceny biletów lotniczych oraz znaleźć najlepsze oferty przelotów między różnymi liniami lotniczymi. Co ważniejsze, użytkownicy mogą także śledzić zmiany cen oraz otrzymywać powiadomienia o tych zmianach.

REKLAMA

Stali użytkownicy pewnie nie raz i nie dwa otrzymali wiadomość, że śledzona przez nich cena biletu właśnie została obniżona - i to wtedy, kiedy już zarezerwowali miejsce w samolocie. Teraz koncern chce przeciwdziałać takim sytuacjom poprzez oddawanie swoim klientom różnicy w cenie.

Google odda ci kasę jeżeli znalazłeś lepszą ofertę.

REKLAMA

Jak ogłosił Google na swoim blogu, w Stanach Zjednoczonych właśnie ruszył pilotażowy program gwarantowanej ceny. Jego działanie jest proste: jeżeli zarezerwujesz bilet przez Google Flights (a pamiętajmy, Google Flights może wyszukiwać loty oferowane również przez inne serwisy) i w czasie pomiędzy rezerwacją a wylotem cena biletu spadnie, Google zwróci ci pieniądze.

Pieniądze zwracane są poprzez Google Pay i w trakcie pilotażowego programu dostępne są jedynie dla lotów wylatujących ze Stanów Zjednoczonych, które możliwe są do zarezerowania w ramach opcji "Zarezerwuj z Google". Ponieważ opcja rezerwacji z Google jest dostępna w Polsce oraz innych krajach europejskich, można się spodziewać, że po udanych testach w Stanach Zjednoczonych, Google zainteresuje się rozszerzeniem usługi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA