REKLAMA

Pogoda na iPhonie nie działa. Awaria sprawiła, że u Apple'a od rana nie wiedzą, czy świeci słońce czy pada śnieg

Nie to by na iPhone’a brakowało aplikacji do pogody. Usługa wbudowana w telefon przestała jednak działać - i to nie na krótką chwilę. Rozgoryczenie użytkowników jest tym większe, że Apple wcześniej miał świetną aplikację. Nie tylko z uwagi na fakt, że działała.

04.04.2023 17.30
Apple Pogoda nie działa
REKLAMA

Od rana aż do momentu oddawania niniejszego tekstu do publikacji (4 kwietnia, okolice 19:00) usługa Apple Pogoda, dostępna dla użytkowników sprzętów Apple’a, nie działa. Awarię potwierdza Apple, choć nie tłumaczy skąd się wzięła i kiedy usługa znowu będzie dostępna dla użytkowników.

W każdym razie do chwili obecnej posiadacze iPhone’ów, iPadów i innych iGadżetów nie mogą sprawdzić prognozy pogody. Choć oczywiście niezmiennie mogą zainstalować do tego celu osobną aplikację lub zajrzeć do przeglądarki internetowej.

REKLAMA

Awaria przy tym nie występuje u wszystkich użytkowników (choć u znacznej ich części). Dodatkowo, u niektórych działa, ale podaje informacje kompletnie rozmijające się z rzeczywistością (na reddicie udokumentowano przypadek rozminięcia się z rzeczywistym warunkami o kilkadziesiąt stopni).

Apple Pogoda na iPhone. Jest... przejrzyście

Apple Pogoda nie działa. Polecilibyśmy wam Apple Dark Sky, ale sami wiecie...

Funkcja Apple Pogoda dostępna w systemach Apple’a to efekt przejęcia firmy Dark Sky w 2020 r., wraz z jej aplikacją i technologią. Apple wykorzystało nabytą wiedzę i ostatecznie starą aplikację Dark Sky wyłączyło w styczniu. Zdaniem wielu wyrażanych w mediach społecznościowych głosów, Dark Sky była znacznie lepszą apką niż to, co z niej zostało w ramach Apple Pogoda. I to nie tylko z uwagi na brak awarii.

REKLAMA

Awaria prawdopodobnie zostanie usunięta w przeciągu najbliższych godzin, zalecamy cierpliwość nad nerwowym szukaniem alternatyw w App Store. Jeżeli jednak wspomniana cierpliwość nie jest największą z cnót danego czytelnika, najwyższe oceny na App Store zbierają następujące aplikacje pogodowe:

  • Carrot Weather,
  • The Weather Channel,
  • Weather Underground,
  • RadarScope.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA