REKLAMA

Ważna nowość w WhatsAppie. Wreszcie zapiszemy znikające wiadomości

Mark Zuckerberg ma dość ciekawe sposoby prezentowania nowości na swoich platformach - nierzadko są to rolki na Instagramie, a tym razem jest to po prostu post na Facebooku. CEO Mety zapowiedział, że nowa aktualizacja WhatsAppa zyska możliwość zapisywania znikających wiadomości.

21.04.2023 14.03
Mark Zuckerberg WhatsApp
REKLAMA

W popularnym komunikatorze WhatsApp możemy skorzystać z funkcji znikających wiadomości, które po jakimś czasie zostają automatycznie usuwane. Zakres jest naprawdę szeroki, ponieważ jest to od 24 godzin aż do 90 dni, natomiast nierzadko zdarza się, że którąś z wiadomości chcemy zachować - z różnych powodów. Teraz Meta nam to umożliwi.

REKLAMA

WhatsApp zapisze wiadomości, które by znikły. Jeśli wysyłający się na to zgodzi.

Na oficjalnym blogu została bardziej przedstawiona funkcja, którą ogłosił Mark Zuckerberg. Nazwano ją „Zachowaj na czacie” i ma być dostępna zarówno na czatach grupowych, jak i prywatnych. Natomiast warto zaznaczyć, że będą tutaj uprzywilejowane przede wszystkim osoby wysyłające, ponieważ to one decydują, czy wiadomość może zostać zapisana.

Jeśli odbiorca w WhatsApp postanowi skorzystać z funkcji zapisania, to ta informacja zostanie przekazana wysyłającemu, który może się na to zgodzić bądź nie - w tym drugim wypadku wiadomość zostanie usunięta po określonym czasie. Co ciekawe, w każdym momencie będzie można zmienić naszą decyzję i jeśli wcześniej udostępniliśmy takową wiadomość do zapisania, aplikacja da nam opcję wycofania pozwolenia.

REKLAMA
(źródło: WhatsApp)

Proces zapisywania wiadomości jest naprawdę prosty -  wystarczy przytrzymać wiadomość i kliknąć przycisk zakładki, który pojawi się na górnym pasku. Wszelkie zapisane dane mają być oznaczone ikonką zakładki i będą przechowywane w folderze Zachowane wiadomości. Dostęp do nich uzyskamy także bezpośrednio w wątku na czacie - z tym, że pozostaną widoczne dla każdego użytkownika na czacie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA