REKLAMA

Acer stworzył… rower. Acer ebii przejedzie 110 km na jednym ładowaniu

Laptopy, monitory, projektory - z tych produktów znany jest Acer. Firma zaskakuje jednak świat technologii własnym rowerem, który doczeka się premiery także w Europie. Acer ebii wjedzie do sklepów już we wrześniu i zapłacimy za niego jak za porządny laptop do gier.

21.04.2023 16.31
Acer stworzył… rower. Acer ebii przejedzie 110 km na jednym ładowaniu
REKLAMA

Podczas wydarzenia Acer@Next firma zaprezentowała szereg nowych produktów na 2023 rok, w tym najpotężniejszy laptop do gier w historii tego producenta. Duże zaciekawienie dziennikarzy wzbudziły jednak nie laptopy, monitory czy projektory, z których znany jest Acer, ale zupełnie inna kategoria produktowa: rower.

REKLAMA

Acer będzie miał własny rower elektryczny. Acer ebii przejedzie 110 km na jednym ładowaniu.

Jednoślad o unikalnym projekcie ma oferować zasięg do 110 km, dzięki pojemnemu akumulatorowi ładowanemu do 100 proc. w około dwie i pół godziny. Stan naładowania podejrzymy nie tylko na panelu LED umieszczonym na kierownicy, ale także z poziomu dedykowanej aplikacji na telefon, wzbogaconej o szereg dodatkowych funkcji.

Bardzo spodobało mi się, że akumulator można wyjąć, a następnie wykorzystać go w roli powerbanka, zasilając inne urządzenia, na przykład telefon, tablet, słuchawki, biurowy laptop czy przenośną konsolę do gier. Kapitalna sprawa, jeśli lubimy pracować lub grać w terenie.

Acer ebii ma zostać wsparty "sztuczną inteligencją" uczącą się stylu jazdy użytkownika.

Dzięki optymalizacji AI rower powinien oferować poziom wspomagania dopasowany do możliwości oraz stylu jazdy cyklisty. Jednoślad ma się uczyć preferencji swojego posiadacza z czasem, dopracowując algorytmy pod indywidualnego użytkownika. Jestem ciekaw, jak będzie to działać w praktyce.

Sam wspomagany napęd o mocy 250/350 W z szyną CAN 48 V i momentem obrotowym 40 Nm sprawi, że Acer ebii rozpędzi się do 25 km/h przy maksymalnym wykorzystaniu wspomagania. W zależności od potrzeb i preferencji napęd można przekierować na koło przednie, koło tylne bądź wspornik.

Rower Acera nie będzie należał do przesadnie tanich, ale nie puści też posiadaczy z torbami.

REKLAMA

Acer jest lubiany za stosunek ceny do możliwości, bardzo korzystny dla klienta. Tymczasem europejska cena roweru Acer ebii wynosi 1999 euro, co daje około 9208 złotych. Biorąc pod uwagę horrendalny wzrost cen w naszym kraju i kiepską siłę nabywczą złotego, nie zdziwiłaby mnie premierowa cena w wysokości 9999 złotych.

W zamian otrzymujemy ciekawie wyglądający rower o masie 16 kilogramów, wykonany ze stopu aluminium, z wszechstronnym akumulatorem, ekranem LED oraz ciekawym projektem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA