Nowy rok, nowy telewizor. Sprawdzamy najlepsze promocje na smart TV - wiosna 2023

Lokowanie produktu: RTV EURO AGD

Świąteczne leniuchowanie przy serialach i późniejsze kibicowanie skoczkom narciarskim skłoniło do myśli o zakupie nowego telewizora? Mamy dobre wieści. Sieci handlowe rozpoczynają wiosenne czyszczenie magazynów. U jednego z liderów można znaleźć świetne okazje na telewizory wiodących producentów.

28.03.2023 06.39
Nowy rok, nowy telewizor. Sprawdzamy najlepsze promocje na smart TV - wiosna 2023

Uciekające szczegóły w ruchu. Dziwne poświaty wokół jasnych plam. Wyblakłe, nienaturalne kolory. Wizyta w sklepie z elektroniką z telewizorami na ekspozycji potrafi boleśnie przypomnieć, że znajdujący się w domu rzęch pamiętał lepsze czasy. Zakup nowego telewizora prawdopodobnie jednak nie przychodzi lekko. Nie jest to tani sprzęt, nawet w wersji nie dla entuzjastów kina. Na szczęście zbliża się dobry czas na zakupy.

Wraz z końcem zimy sklepy RTV chcą przyciągnąć zainteresowanie klientów po poświątecznej stagnacji. Pojawiają się ciekawe oferty, zarówno na telewizory, jak i rekomendowane do nich soundbary. Jak bardzo ciekawe? Zobaczcie sami.

Namiastka kina w domu, za rozsądne pieniądze. 75-calowy Samsung Crystal UHD BU8002K za 4550 zł.

Samsung Crystal UHD BU8002K

Telewizory o ogromnych przekątnych ekranu dają dużo radości, bo pozwalają poczuć się bliżej miejsca prezentowanej na ekranie akcji. Gry wideo, filmy akcji, mecze piłki nożnej, programy przyrodnicze - na większym ekranie prezentują się znacznie efektowniej. Niestety, im większy ekran, tym wyższa cena telewizora. W efekcie pozostają one poza zasięgiem typowego konsumenta albo oferują jakość obrazu na poziomie trudnym do zaakceptowania.

Na szczęście trafił się ten rodzynek, czyli 75-calowy Samsung Crystal UHD BU8002K za 4550 zł. To oczywiście nie jest telewizor klasy premium, nie można więc liczyć na wzorowy kontrast czy pełne pokrycie palety barwnej. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie parametry ma na ponadprzeciętnym poziomie, wykraczającym poza tę półkę cenową. Do tego pracuje pod kontrolą systemu Tizen, co gwarantuje dostępność wszystkich nowoczesnych aplikacji. Jest bardzo smukły, ma regulowaną podstawę i obsługuje mechanizmy Q-Symphony i Dźwięk Podążający za Obiektem - będzie więc świetnie współpracował z soundbarami Samsunga.

Najlepszy 65-calowy telewizor w dobrej cenie. Polecamy Sony Bravia XR X90K. 65 cali za 6000 zł.

Sony Bravia XR X90K

Gdy to nie rozmiar jest najważniejszy, a ogólna jakość samego odbiornika, to dostępna jest promocja na świetny sprzęt. Konkretniej, chodzi o telewizor X90K, który jest jednym z ciekawszych modeli patrząc na ofertę rynkową i telewizory Sony. Tak na dobrą sprawę, to trudno go nie polecić i bez promocyjnej ceny. To telewizor LCD z rewelacyjnie działającym systemem strefowego wygaszania, więc użytkownik może liczyć na bardzo wysoki kontrast. Zapewnia też wysoką jasność i szerokie pokrycie palety barwnej, więc filmy i seriale w HDR prezentują się na nim świetnie.

X90K od Sony to również bardzo dobry system dźwięku, jak na ten wbudowany. Niezmiennie rekomendujemy do każdego telewizora soundbar lub kolumny, jednak w przypadku X90K to tylko rekomendacja - a nie konieczność. 30-watowy system 2.2 zapewnia dynamiczną scenę dźwiękową o całkiem przekonującej iluzji przestrzeni. Telewizor pracuje pod kontrolą Google TV, a więc nie będzie problemu z dostępnością aplikacji.

Najwyższa jakość obrazu za 5000 zł. LG OLED B23.

LG OLED B23

Rosnąca konkurencja na rynku telewizorów OLED wymusiła na dotychczasowym liderze - firmie LG - agresywną politykę cenową. To, w połączeniu z wiosennymi promocjami internetowych sklepów, stwarza okazję do zakupu nowiutkiego LG OLED za niewygórowaną cenę.

Telewizory LG OLED cechują się kontrastem doskonałym - i nie jest to określenie na wyrost. W tych telewizorach każdy piksel świeci własnym światłem, co umożliwia niesamowitą precyzję w doświetlaniu obrazu. Czym OLED B23 różni się od najdroższych telewizorów? Jest od nich nieco ciemniejszy i obsługuje nieco węższą paletę barw. Ale to właściwie tyle. Na dodatek matryce OLED cechują się błyskawicznym czasem reakcji, więc poza byciem stworzonymi do pięknych wizualnie filmów i seriali, świetnie się nadają dla graczy i kibiców.

Najlepszy telewizor o przekątnej 55 cali, to…?

Samsung Neo QLED QN700B

…to zależy od wielu czynników. Jeżeli jednak patrzeć na relację jakości do ceny w ramach bieżących promocji byłby to TV Samsung 55 cali Neo QLED QN700B. Oferta jest z punktu widzenia cenowego wręcz niesamowita. Jest to bowiem telewizor o rozdzielczości 8K, czyli gotowy na telewizję i streaming nowej generacji. Co więcej, jego procesor obrazu w umiejętny i skuteczny sposób zwiększa rozdzielczość obrazu 4K i 1080p, wykorzystując do tego zaawansowaną technikę sztucznej inteligencji. Efekt jest niesamowity.

Telewizor wykorzystuje podświetlenie Mini LED, co zapewni bardzo wysoki kontrast. Z kolei technologia QLED to gwarancja niemal pełnego pokrycia branżowych palet barwnych i wysokiej jasności, dzięki czemu filmy, gry i seriale w HDR prezentować się będą zjawiskowo. A do tego bogate wyposażenie i system Tizen. Pozostaje tylko przejrzeć oferty na soundbary Samsung, idealnie dopasowane do tego telewizora.

Czy warto kupić soundbar? Czym się kierować wybierając soundbar?

Przy zakupie każdego telewizora warto rozważyć dokupienie soundbaru. Tyczy się to zarówno niedrogich odbiorników, jak i tych najwyższej klasy. Niemal każdy sprzedawany dziś telewizor oferuje dźwięk o jakości rozczarowującej. Jak to możliwe? To tak troszeczkę... nasza wina, klientów.

Przez dekady klienci wywierali presję na producentach telewizorów, by ci tworzyli jak najsmuklejsze odbiorniki. Producenci słuchają owych klientów, ale efektem ubocznym tego wszystkiego jest fakt, że telewizory są zbyt smukłe, by móc zmieścić porządny system dźwiękowy. Prawa fizyki trudno obejść. W efekcie nawet niedrogi soundbar lub kolumny znacząco zwiększą przyjemność z oglądania.

Samsung HW-Q700B

Kupując soundbar warto doinwestować do modelu z subwooferem. Klocek w formie głośnika niskotonowego może być pewnym wyzwaniem w kwestii wystroju pokoju dziennego, znacząco jednak zwiększa głębię dźwięku - a postawić go można w relatywnie dowolnym miejscu, bez wpływu na efekt surround. Warto też zadbać, by soundbar był zgodny z HDMI-eARC, a więc najnowszym obowiązującym standardem łączności z telewizorem, gwarantującym pełną zgodność z bieżącym i przyszłym odbiornikiem.

Lokowanie produktu: RTV EURO AGD
Najnowsze