1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Oddaj stary sprzęt i zyskaj kartę podarunkową. MediaMarkt zapłaci ci za poprzedniego smartfona

Lokowanie produktu: MediaMarkt

Nie musisz już chować nieużywanego smartfona czy laptopa w szufladzie. Zamiast tego, oddaj go do MediaMarkt i zyskaj pieniądze na zakup nowego sprzętu.

21.03.2023
20:25
Oszustwo na Facebooku. Podszywają się pod MediaMarkt

Co zrobić ze sprzętem elektronicznym, który nie jest już potrzebny? Niektórzy sprzedają poprzednie smartfony czy laptopy, ale nie wszyscy chcą to robić. Odstrasza ich konieczność robienia zdjęć, wystawiania ogłoszenia, czy spotykania się ze sprzedającym. Często też chodzi tu o brak świadomości tego, ile dane urządzenie może być warte. „To stary sprzęt, zawiesza się i jest porysowany, nikt nie da za niego nawet stu złotych” – mawiają ludzie, choć rzeczywistość może być zupełnie inna.

To wszystko sprawia, że stare smartfony często trafiają do szuflady. Czasami służą jako sprzęt awaryjny, na wypadek uszkodzenia nowszego. Częściej spędzają jednak w pudełku kilka lat bez włączania,  a potem zostają wyrzucone. Szkoda.

MediaMarkt daje szanse na wykorzystanie używanego sprzętu

Oddaj, zyskuj, kupuj taniej. Takie hasło przyświeca akcji, która trwa właśnie w sklepach MediaMarkt. W ramach usługi wykupu urządzeń można pozbyć się nieużywanego już sprzętu – i zamiast go wyrzucać, dostanie się za niego kartę podarunkową sieci.

Jak to działa? Pierwszym krokiem jest wycena sprzętu. Można w tym celu pójść do sklepu i pokazać telefon, tablet, czy smartwatcha, żeby dokonać wyceny i od ręki odebrać kartę podarunkową MediaMarkt. Można też wypełnić formularz online na stronie mediamarkt.pl/lpk-uslugi/wykup, w którym wybiera się typ, markę i model sprzętu, a potem odpowiada się na kilka prostych pytań.

media markt

Jakie sprzęty można oddać?

MediaMarkt przyjmuje smartfony i telefony komórkowe, tablety, smartwatche, laptopy PC, Macbooki, iMac’i, sprzęty Mac Mini i Mac Pro, a także Chromebooki.

Po wybraniu typu sprzętu należy odpowiedzieć na zamknięte pytania (z odpowiedziami „tak” i „nie” do wyboru) dotyczące tego, czy sprzęt się włącza, czy ma blokadę aktywacji, w jakim stanie jest ekran, czy działa system operacyjny, jaki jest stan fizyczny urządzenia i czy w zestawie jest zasilacz. W odpowiednim miejscu wpisuje się numer IMEI/SN, by zweryfikować sprzęt.

Ile czeka się na wycenę?

Ani chwili. Po wypełnieniu krótkiej ankiety od razu widać, na jaką kwotę można liczyć przy danym sprzęcie. Przykładowo, Apple MacBook Pro (13" 2018, 4 TBT3) - Core i5-8259U / 8GB / 512GB SSD w dobrym stanie i działający jest wyceniony na 1550 złotych. Z kolei dwuletni Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 512 GB może być warty 1400 złotych.

Co dzieje się dalej? Wystarczy spakować sprzęt i nadać go za pośrednictwem firmy InPost wrzucając do paczkomatu - nawet nie trzeba drukować listu przewozowego i gotowe!

media markt

Wykup MediaMarkt – co z bezpieczeństwem danych?

To spora obawa osób, które pozbywają się urządzeń. Na telefonach czy komputerach trzymamy prywatne czy służbowe dokumenty, zdjęcia czy… po prostu wspomnienia. Można mieć uzasadnione obawy o to, co stanie się z nimi po przekazaniu sprzętu. Standardowo należy skasować dane przed oddaniem komputera, tabletu czy telefonu. Jeśli ktoś nie potrafi samodzielnie usunąć wszystkich danych, może pomóc mu w tym pracownik sklepu, który poinstruuje, jak należy je usunąć i przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia albo wykupić usługę w markecie, gdzie pracownik od ręki sam to zrobi.

Karta podarunkowa MediaMarkt przychodzi na maila

Po weryfikacji zgłoszenia i po tym, jak sprzęt dotrze do firmy Media Markt, a specjaliści ocenią, czy odpowiedzi w ankiecie były zgodne z rzeczywistością (czyli np. czy urządzenie rzeczywiście się włącza i działa), w ciągu 14 dni roboczych na maila przychodzi karta podarunkowa. Jest na niej tyle pieniędzy, na ile wyceniono sprzęt.

Następnym krokiem jest już… najprzyjemniejsze, czyli wydawanie pieniędzy na nowy sprzęt. Można zrobić to jednorazowo, zmniejszając sobie np. cenę nowego laptopa, albo rozłożyć to na kilka transakcji, kupując kilka mniejszych rzeczy. Ważna informacja jest następująca: karta jest ważna przy zakupach w sklepach stacjonarnych MediaMarkt.

media markt

Program wykupu sprzętu korzystnie działa na środowisko

Wykupiony sprzęt nie trafia do szuflady ani do śmieci. Może cieszyć nowego właściciela, ewentualnie urządzenia są poddawane procesowi odzysku materiałów i surowców. To wszystko dobrze wpływa na środowisko i jest ważnym krokiem w dążeniu firmy MediaMarkt do zrównoważonego rozwoju. Sieć stawia też na świadome kupowanie (warto zwracać uwagę na produkty z etykietą BetterWay – to takie, które są szczególnie przyjazne dla środowiska), zrównoważone użytkowanie, naprawy produktów (by nie wyrzucać, a zreperować – co jest korzystne i dla kieszeni klienta i dla planety), a także na prawidłową utylizację sprzętów, które skończyły już służyć klientom. Ciekawą opcją są też zrównoważone usługi przedłużające życie urządzeń, takie jak: dodatkowa gwarancja, zabezpieczenie ekranu urządzeń mobilnych czy wynajem sprzętu RentMe.

Podsumowując, sprzedaż starego sprzętu po prostu się opłaca

Zamiast „kisić” telefon czy komputer w szufladzie, lepiej go oddać i dostać za to pieniądze, za które można kupić nowy model. Cała procedura jest prosta i klarowna. Zyskują wszyscy – i użytkownik sprzętu i środowisko. Im mniej elektrośmieci, tym lepiej… no i im więcej pieniędzy w portfelu (lub na karcie podarunkowej), tym przyjemniej.

Lokowanie produktu: MediaMarkt
Najnowsze