REKLAMA

Jakdojade.pl zmieniło się nie do poznania. Śliczny interfejs i nowe funkcje

Jedna z najlepszych aplikacji do nawigacji po polskiej komunikacji miejskiej została napisana praktycznie od zera. Na szczęście wygląda na to, że nie zniknęła żadna istotna funkcja. Przybywają za to nowe, jest też czytelniej.

24.03.2023 17.36
Jakdojade.pl nowy wygląd
REKLAMA

Jakdojade jest prawdopodobnie drugą najchętniej używaną nawigacją do komunikacji miejskiej po Mapach Google (choć dawno nie było badania, które by to potwierdziło). Nic dziwnego, aplikacje mobilne i desktopowe tej usługi działają w większości polskich miast i działają bardzo dobrze. Oferują aktualne rozkłady czasowe i trasy wszystkich linii, planer podróży, czy nawet nawigację - w niektórych miastach uwzględniającą opóźnienia, zbierając o nich informacje na żywo.

REKLAMA

Właściciel usługi właśnie zapowiedział, że uruchamiana jest zupełnie nowa wersja desktopowej aplikacji. Tak jak do tej pory, niezmiennie jest to aplikacja webowa, a więc działa na każdym komputerze i urządzeniu - wystarczy aktualna przeglądarka internetowa. Teraz ma być znacznie wygodniej.

Webowe Jakdojade.pl z estetyką identyczną jak w mobilnej aplikacji.

Jakdojade.pl
REKLAMA

Wprowadzone w usłudze zmiany miały na celu przede wszystkim ujednolicenie wyglądu wersji webowej oraz aplikacji mobilnej. Na szczęście na zmianach wizualnych się nie zakończyło. Jedną z nowości wprowadzonych przy aktualizacji ma być Wyszukiwarka PKP oraz informacje o aktualnych opóźnieniach. Te funkcje były wcześniej dostępne, ale wyłącznie w aplikacji mobilnej.

Obecnie Jakdojade obsługuje ponad 50 miast w zakresie rozkładów jazdy (linii autobusowych, tramwajowych, metra i kolei miejskich) oraz rozbudowanej wyszukiwarki połączeń. W wielu z tych miast przez aplikację możliwy jest także zakup biletów jednorazowych i okresowych. W zeszłym roku do funkcjonalności dodano także wyszukiwarkę PKP dla połączeń międzymiastowych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA