Dlaczego ASUS Expertbook B7 Flip to świetny sprzęt do nauki? Oto 5 powodów

Lokowanie produktu: ASUS

Niezawodny, wielofunkcyjny, a przy tym dobrze sprawdzający się także podczas typowo rozrywkowych działań. ASUS Expertbook B7 Flip zachwyci nie tylko uczniów czy studentów.

16.03.2023 13.03
asus expertbook b7

Powód pierwszy: inteligentne rozwiązania

Czasami to detale, a nie najważniejsze funkcje sprawiają, że korzystanie z urządzenia jest dużo wygodniejsze. Dotarło to do mnie właśnie podczas korzystania z ASUS Expertbook B7 Flip. Widzicie te delikatne kolorystyczne zaznaczenie na cyfrach od 1 do 4? Ten prosty graficzny detal jest zachętą, aby korzystać ze skrótów klawiszowych, które rzecz jasna można samemu dowolnie przypisać, tworząc kombinacje, dzięki którym szybciej uruchomimy przeglądarkę z odpaloną Wikipedią czy program do nauki. Same skróty klawiszowe rzecz jasna nie są niczym nowym i wielu użytkowników już z nich korzysta, ale częściej to jednak nieco "ukryta" opcja i nie każdy właściciel laptopa wie, że może sobie tak ułatwić pracę. Asus drobną kolorystyczną zmianą sprawił, że z przycisków aż chce się korzystać. Zaczyna się od ciekawości ("A czemu one wyglądają inaczej?"), a potem nie wyobrażasz sobie bez nich życia. Prosta rzecz, a jaka pomysłowa.

Dla uczniów i studentów to naprawdę rzecz, która może zmienić ich codzienne nawyki. Często otwierasz folder z ważnymi pracami czy plikami? Potrzebujesz szybko odpalać bluetooth albo inną opcję? Znacznie szybciej zrobisz to klikając w prostą kombinację Fn + 1-4. Dzięki temu Expertbook B7 Flip łatwo może być dostosowany do twoich potrzeb.

Powód drugi: pomysłowość

Osoby, które przenosiły z komputerów stacjonarnych na laptopy bardzo często narzekały na brak klawiatury numerycznej lub jej niewielki rozmiar. Producenci przez lata mieli zagwozdkę: z jednej strony przyciski z numerami są potrzebne, z drugiej powtarzają się i przez to zajmują dodatkowe miejsce. A w końcu chodzi o to, aby laptopy były możliwie jak najlżejsze i smukłe. W Expertbook B7 Flip zastosowano najlepszy możliwy kompromis. Klawiatura numeryczna wyświetlana jest na touchpadzie. Wystarczy nacisnąć prawy górny róg dotykowego panelu, a zobaczymy na nim klawiaturę. Takie rozwiązanie jest wygodne i praktyczne, bo nie tracimy miejsca na standardowej klawiaturze – dzięki temu ultrabook jest bardzo smukły i kompaktowy – a jednocześnie mamy funkcję, która przydaje się szczególnie w szkole czy pracy.

Powód trzeci: praktyczność i wielofunkcyjność

Expertbook B7 Flip to urządzenie 2 w 1. Może pracować jako tradycyjny laptop, ale za sprawą obrotowych zawiasów można wychylić ekran na drugą stronę i zrobić ze sprzętu tablet. Dzięki temu, że komputer jest dosyć lekki i niewielki, to korzystanie z niego w tej formie jest wygodne. Ekran jest dotykowy, co sprawia, że możemy po nim przesuwać palcem albo też korzystać z rysika – wówczas mamy do czynienia z nowoczesnym notatnikiem. Sama możliwość obracania ekranu będzie doceniana właśnie przez uczniów, bo łatwiej i po prostu przyjemniej uruchamiać pliki z wykresami czy innymi danymi. Na dodatek ekran wyświetla treści w proporcji 16:10, a nie standardowej 16:9, co pozwala zmieścić więcej treści i pokazywać je w bardziej czytelny sposób, bez konieczności częstszego przewijania.  

Nie da się ukryć, że laptop służy nie tylko do pracy czy nauki. W przypadku rozrywki możliwość złożenia B7 Flip staje się dodatkową zaletą. Oglądanie serialu w łóżku jest wygodniejsze, gdy nie mamy "na sobie" klawiatury. Bardzo łatwo jest sprzęt rozłożyć "w namiot" i postawić go np. w kuchni, gdy gotujemy albo coś przygotowujemy, a jednocześnie chcemy mieć dobry widok na wyświetlacz. Fakt, że ten jest dotykowy, znowu ułatwia korzystanie, bo możemy szybko kliknąć bądź wpisać coś palcami.

Warto dodać, że ekran jest naprawdę świetnej jakości, co zostanie docenione przy oglądaniu serialu. Bardzo pozytywne wrażenie dają głośniki - z certyfikacją od firmy Harman Kardon. Rzecz jasna laptop nie jest w stanie nagłośnić domówki, ale sprawdza się podczas oglądania i zaskakuje, że z tak niewielkiej obudowy może wychodzić całkiem głośny, czysty i wyraźny dźwięk.

Powód czwarty: praca zdalna

Dziś wideokonferencje to standard nie tylko w firmach, ale też w szkołach. ASUS Expertbook B7 Flip korzysta z pomocy algorytmów sztucznej inteligencji, dzięki czemu filtruje hałasy z naszego otoczenia, jak i wszelkie zakłócenia, które mogłyby do nas dotrzeć. To sprawia, że rozmowy są wyraźne i po prostu komfortowe, nawet jeżeli rozmawiamy w zatłoczonej kawiarni czy miejscu, gdzie inni uczniowie stukają w klawisze i coś robią. Dobra jakość połączenia pozwala na komfortową pracę na odległość, bez stresu, że czegoś nie usłyszeliśmy.

Bardzo przydatnym gadżetem jest zaślepka. Kiedy skończymy wideorozmowę, wystarczy ją przesunąć, a kamera będzie zablokowana. Dzięki temu mamy pewność, że nikt nas nie podejrzy, nawet gdyby zdołał uzyskać zdalny dostęp do kamerki i teoretycznie mógłby ją włączyć bez naszej zgody i woli. Co z tego, że rejestrator będzie działał, skoro jest fizycznie zasłonięty. Zresztą prywatność to kolejna zaleta laptopa. Jako że na włączniku jest czytnik linii papilarnych, możemy logować się własnym odciskiem. Ciekawą opcją jest wejście na zamek Kensington. Za jego pomocą możemy zablokować laptop i mieć pewność, że nikt go nam nie zabierze ze stołu. Linka zabezpieczająca chroni też przed ewentualnym przypadkowym zrzuceniem, więc jest naprawdę przydatnym gadżetem.  

Kolejny sprytny bajer - za pomocą kontrolki możemy ustawić nasz status, informując innych o tym, że np. jesteśmy zajęci i prowadzimy rozmowę

Powód piąty: mnogość portów

Wymieńmy je: dwa porty USB 3.2, HDMI, dwa USB-C, microHDMI, audio jack, czytnik kart SIM, mini DP czy wspomniany wcześniej zamek Kensington. Trudno znaleźć współczesne urządzenie, z którym laptop się nie połącz. Wyjść jest na tyle sporo, że "zmieści" się wiele sprzętów, co znacząco ułatwia pracę i rozszerza możliwości laptopa. 

Dodajmy do tego świetną jakość wykonania czy choćby bardzo wygodną klawiaturę, dzięki której pisanie jest przyjemnością. ASUS Expertbook B7 Flip sprawdzi się nie tylko wśród biznesmenów, ale będzie też sprzętem, z którym lata nauki zlecą nieco szybciej.

Lokowanie produktu: ASUS
Najnowsze