REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Korzystasz z Apple Pay? Uważaj, nowy atak jest wymierzony właśnie w ciebie

Liczba ataków na właścicieli urządzeń z iOS-em jest znacznie mniejsza, ale to nie oznacza, że właściciele sprzętów Apple'a nie muszą się niczym przejmować. Wręcz przeciwnie: ich uwaga może być uśpiona, co starają się wykorzystać przestępcy, rozsyłając podchwytliwe SMS-y.

03.03.2023
17:50
apple
REKLAMA

O nowym ataku na użytkowników sprzętów Apple pisze Niebezpiecznik. Polacy otrzymują na swoje numery telefonów wiadomości, w których ktoś nieco nieporadnie podszywa się pod firmę. W przesłanym komunikacie czytamy o odrzuconej karcie płatniczej. Aby potwierdzić swoje konto, należy przejść na podaną stronę internetową.

REKLAMA

Już jej sama nazwa – pojawia się w niej fragment "applelidlpl" - powinna zasugerować, że coś jest nie tak

Jeżeli jednak przestępcom się poszczęści i ktoś faktycznie chwilę przed otrzymaniem SMS-a robił zakupy, może się przestraszyć i błyskawicznie przejść na stronę.

Samo wejście niczego złego nie powoduje. Gorzej, jeżeli ktoś poda tam swoje dane, ufając, że znajduje się w miejscu stworzonym przez Apple. Witryna najpierw każe się zalogować – tak przestępcy otrzymują dane Apple ID – a potem informuje, że konto zostało wyłączone ze względów bezpieczeństwa. Żeby je przywrócić, należy zaktualizować swoją metodę płatności. W praktyce: podać dane karty płatniczej złodziejom.

REKLAMA

Nie jest to może najbardziej wyrafinowane oszustwo, o jakim pisaliśmy, ale czasami paradoksalnie i banalniejsza metoda, tym większe szanse na powodzenie. Tutaj przestępcy liczą na to, że ktoś w strachu szybko kliknie i poda poufne informacje. Dajcie znać znajomym i bliskim, którzy korzystają z Apple Pay, by zachowali szczególną ostrożność.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA