REKLAMA

Strona główna Allegro zmieniła się nie do poznania. Jest lepiej czy gorzej?

Allegro wprowadza małą-wielką zmianę, która dotyczy wszystkich użytkowników: nową stronę główną. Od teraz zakupy będziemy zaczynać od bardziej spersonalizowanej strony, która ograniczyła wielkość reklam na rzecz bardziej indywidualnego podejścia do użytkownika. Sprawdzamy, co się zmieniło.

02.03.2023 07.50
Allegro Black Week
REKLAMA

Aż 42 procent zakupów na Allegro rozpoczyna się od strony głównej - zarówno tej na komputerze jak i na telefonie oraz w dedykowanych aplikacjach. W ciągu ostatnich 10 lat strona przeszła trzy liftingi: w 2013 roku, w 2017 roku oraz... dzisiaj. Grupa Allegro 1 marca bieżącego roku opublikowała nową wersję strony głównej największego serwisu e-commerce w Polsce.

REKLAMA

Nowa strona główna Allegro. Jakie zmiany wprowadził gigant?

Jak informuje gigant, w nowej odsłonie strona główna stawia na personalizację wyświetlanych produktów - w oparciu o zarówno historię przeglądanych produktów, jak i preferencje użytkowników. Allegro zadbało też o wyeksponowanie inspiracji, czyli grup produktów powiązanych tematycznie i dopasowanych przez serwis do potencjalnych zainteresowań użytkownika.

Jednocześnie, jak podkreśla Allegro, uproszczono wygląd strony głównej: ograniczono liczbę widocznych elementów oraz skupiono się na "najskuteczniejszych formatach reklamowych". 

Nowa strona główna Allegro w wersji na komputer
REKLAMA

- Wprowadzone zmiany były testowane przez użytkowników na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy. Testy te potwierdziły, że odświeżona strona pozytywnie przekłada się nie tylko na kwestie estetyczne, ale również daje użytkownikom lepszy dostęp do szerokiego asortymentu produktów.

- powiedział Kacper Dworczyk, Business Product Manager w Allegro

Nowa strona główna jest już dostępna we wszystkich wersjach Allegro: na komputer, telefon oraz w aplikacjach mobilnych. Strona przeszła jedynie zmiany wizualne, zachowując wszystkie swoje dotychczasowe funkcje.

Strona główna Allegro to miejsce, w którym najczęściej zaczynamy zakupy. Jeżeli nie kliknęliśmy w link do konkretnej oferty, ale startujemy z poszukiwaniem produktów nie ominiemy strony głównej. Warto zatem postawiać pytanie: jest lepiej czy gorzej? Co sądzicie o nowej odsłonie Allegro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA