REKLAMA

Nie ma odwrotu. Reklamy już oficjalnie w Windowsie

Nie chodzi już tylko o sugestie i porady. Microsoft zrobił to, co zapowiadał już od dawna - udostępnił sloty reklamowe w swoim systemie podmiotom trzecim. Szczęście w nieszczęściu, pojawią się w miejscu, w którym i tak użytkownik szuka produktów i dokonuje zakupów. W Microsoft Store.

03.02.2023 14.23
reklamy windows 10 11
REKLAMA

Reklamy w Windowsie nie są niestety niczym nowym. Pojawiły się już w Windowsie 8, choć gdyby ten tekst ukazał się w anglojęzycznej prasie, PR-owiec Microsoftu zapewne już by interweniował. Microsoft nie określa reklam w Windowsie mianem reklamy, a porad lub podpowiedzi. Argumentuje, że za reklamę płaci podmiot zewnętrzny, a Windows proponuje wyłącznie inne produkty i usługi Microsoftu.

Trudno się z tym zgodzić, ale nawet jeśli powyższy argument ktoś uzna za zasadny, to i tak stanie się nieaktualny. W Windowsie pojawią się reklamy również według pokrętnej definicji Microsoftu. Na szczęście nie będą one miały formy wyskakujących okienek, powiadomień czy innych dotychczasowych porad. Będą tam, gdzie są obecne również w systemach Android czy iOS. W systemowym repozytorium z aplikacjami.

REKLAMA

Reklamy trafiają do Windows 10 i Windows 11. Pojawią się w Microsoft Store

Od dziś każdy deweloper zajmujący się wydawaniem gier i aplikacji dla Windows poprzez Microsoft Store może kupić kampanię promocyjną w Microsoft Store w ramach mechanizmu Microsoft Advertising.

REKLAMA

Za pośrednictwem reklam partnerzy Microsoftu mogą promować swoją grę lub aplikację albo fakt dodania do niej istotnej nowości. Mogą też w formie reklamy promować się jako alternatywę - na przykład, gdy użytkownik szuka aplikacji o danej nazwie, Microsoft Store może mu wyświetlić banner informujący o opłaconej kontrpropozycji.

Chciałoby się rzec, że Microsoft był ostatnim mainstreamowym systemem operacyjnym bez reklam - ale i to miano stracił dawno temu. I nawet nie chodzi tu o wspomniane porady. Nawet czysty obraz instalacyjny Windowsa pobrany z serwerów Microsoftu i świeżo zainstalowany na komputerze już na samym początku wita użytkownika reklamą: w formie przypiętych do Menu Start aplikacji od partnerów reklamowych Microsoftu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA