REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nie jedna, nawet nie dwie. 10 dużych zmian w Telegramie

Tłumaczenie zawartości całych czatów na dowolny język. Autozapisywanie plików multimedialnych. Generowanie zdjęć profilowych. Telegram rozpoczyna rok 2023 z przytupem.

04.02.2023
15:16
Telegram ratuje życie Ukraińcom
REKLAMA

Telegram to popularny i uważany za dość bezpieczny komunikator internetowy (jego zabezpieczenia nie zostały złamane, ale też mechanizm jest zamknięty i własnościowy). Jest dziełem braci Durow - Rosjan, którzy sprzeciwiają się niedemokratycznej władzy w ich kraju i uznali, że każdy ma prawo do bezpiecznej i niepodsłuchiwanej komunikacji. Firma reprezentująca komunikator ma swoją siedzibę w Dubaju.

REKLAMA

Telegram jest w swojej podstawowej wersji całkowicie darmowy. Można wykupić abonament za usługę, w zamian jednak otrzymuje się funkcje niezwiązane bezpośrednio z funkcją komunikatora. Funkcji właśnie przybyło, i to w dużych ilościach. Co więcej, większość nowości jest darmowa.

TOP 10 zmian w komunikatorze Telegram na 2023 r.

Aplikacja pozwala teraz łatwo przenieść dowolną naklejkę czy animowane emoji do profilu użytkownika, grupy czy kanału. Animowane emoji są niby tylko dla subskrybentów Telegram Premium, ale każdy może takie emoji umieścić jako zdjęcie profilowe, nawet użytkownicy darmowej wersji.

Kolejna nowość jest już niestety za paywallem. Tłumacz wbudowany w Telegrama może teraz w czasie rzeczywistym tłumaczyć zawartość całych czatów (w tym grupowych bądź na kanale) z dowolnego języka na dowolny. Brzmi użytecznie i pewnie dla wielu będzie motywacją, by zacząć za Telegrama płacić.

Same emoji są teraz posortowane po kategoriach, dzięki czemu łatwiej je znaleźć w panelu. Pojawiła się też nowa sekcja w aplikacji, informująca, ile danych zużyła aplikacja. Na systemach, gdzie to możliwe, pokazuje też, ile z tego to dane komórkowe, a ile pochodzi z Wi-Fi lub stałego łącza.

Telegram informuje o zużyciu danych

Aplikacja pozwala też teraz na automatyczne zapisywanie otrzymanych multimediów do pamięci urządzenia. Użytkownik może przy tym decydować jakie pliki mają być zapamiętywane i do jakiego rozmiaru. Nowością jest też możliwość zarządzania przez administratora czatu typami multimediów, jakie mogą być na nim publikowane (można też stworzyć taki czat, w którym można umieszczać tylko multimedia, bez wypowiedzi tekstowych).

REKLAMA

Pozostałe istotne nowości to wprowadzenie rocznej opłaty za Telegram Premium (40 proc. oszczędności względem subskrypcji miesięcznej), możliwość dodawania przycisków do botów, możliwość logowania się za pomocą Apple ID lub Konta Google jako dodatkowa forma weryfikacji i wreszcie nowy pakiet emotikon i naklejek.

Telegram dostępny jest na systemy Android, iOS, iPadOS, Windows, macOS i Linux, a także jako aplikacja webowa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA