REKLAMA

Philips Sleep Headphones N7808 - to mają być pierwsze słuchawki, które pozwolą się wyspać. Stworzył je Philips i Kokoon

Zasypianie do muzyki, podcastu czy nawet dźwięków tła bądź szumów brzmi jak niezły plan. W praktyce słuchawki uwierają, wypadają, zaskakują w środku nocy głośnym utworem i generalnie rzadko kiedy się to sprawdza. Philips postanowił stworzyć słuchawki zaprojektowane wyłącznie do jednego celu: do spanka.

10.02.2023 17.06
słuchawki do zasypiania philips
REKLAMA

Philips bez wątpienia zna się na słuchawkach. Potwierdzają to pozytywne recenzje takich linii produktowych, jak Fidelio czy Go - zarówno od fachowych recenzentów, jak i samych użytkowników. Firma za to nie ma zielonego pojęcia o śnie w ujęciu naukowym. Dlatego otwarcie przyznaje, że gdy zdecydowała się stworzyć najlepsze słuchawki do spania, musiała zasięgnąć pomocy fachowców i nawiązać z nimi współpracę.

REKLAMA

Owym partnerem okazała się firma Kokoon, która od dekad specjalizuje się w tworzeniu produktów związanych ze snem i może się poszczycić znacznymi inwestycjami w naukowe badania ludzkiego snu. Efektem tej współpracy są Philips Sleep Headphones N7808. Nie są to słuchawki do ogólnego użytku (choć nikt nie broni ich używać cały dzień), a zaprojektowane wyłącznie z myślą o tym, by być jak najbardziej użyteczne przy zasypianiu.

Philips Sleep Headphones N7808. Nietypowe słuchawki, które mają pomóc w wysypianiu się.

Philips Sleep Headphones N7808

Forma N7808 została zaprojektowana tak, by te pewnie trzymały się ucha, ale też by elementy słuchawek nie wystawały poza małżowinę - co mogłoby być co najmniej niekomfortowe przy położeniu się użytkownika na boku. Innymi słowy N7808 mają oczywiście zapewniać jak najlepszy dźwięk i skuteczne wyciszanie szumów, ale priorytetem była tu konstrukcja, za sprawą której mają być niemal niewyczuwalne w uchu zasypiającej osoby.

Philips Sleep Headphones N7808

Czujniki wbudowane w słuchawki, w tym akcelerometr i czujnik tętna, wykrywają, gdy ich użytkownik odpływa w objęcia Morfeusza, i powoli wyciszają graną muzykę czy podcast czy co użytkownik wybrał. Zamiast tego zaczynają emitować dostosowany do otoczenia i użytkownika rodzaj białego szumu, który ma ponoć pomóc w utrzymaniu ciągłego snu, be zakłóceń.

Słuchawki do realizowania wszystkich swoich funkcji wymagają instalacji aplikacji Kokoon. Ta dodatkowo może przeanalizować zapisy z czujników słuchawek i wskazać użytkownikowi, gdzie potencjalnie leży problem w ewentualnym niewysypianiu się i co użytkownik może ku temu zaradzić. Oferowane są przy tym całkiem konkretne pomoce, w tym funkcje ułatwiające medytację czy oferujące multum dźwięków tła, które mogą uprzyjemnić zasypianie.

REKLAMA
Philips Sleep Headphones N7808

Słuchawki są wyposażone w mikrofon i mogą funkcjonować jak standardowy zestaw słuchawkowy Bluetooth. Polska cena nie jest jeszcze znana, póki co oficjalna jest tylko ta na rynek brytyjski, a więc 250 funtów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA